Lechia Tomaszów postraszyła Brunatnych

Blisko niespodzianki w sparingowym spotkaniu, które rozegrane zostało w Bełchatowie. Trzecioligowa Lechia Tomaszów grała z GKS jak równy z równym, a zespół Marcina Węglewskiego wygraną 2:1 (1:1) zapewnił sobie dopiero w końcówce po trafieniu Patryka Winsztala. W drugiej połowie na boisku pojawił się rekonwalescent Mikołaj Grzelak.

Pierwsza połowa, nieoczekiwanie, toczyła się pod dyktando Lechii. Tomaszowianie objęli prowadzenie w 31. minucie po trafieniu z rzutu karnego Bartłomieja Cieślika. Wcześniej faulowany w polu karnym był Jakub Żyznowski. Wyrównał tuż przed końcem pierwszej połowy Maciej Mas.

Po zmianie stron do głosu doszli bełchatowianie, a pod bramką Krzysztofa Barana co chwilę dochodziło do groźnych spięć. W 60. minucie rzutu karnego nie wykorzystał wspomniany wcześniej Grzelak. Kiedy wydawało się, że Lechia przynajmniej zremisuje z GKS do bramki trzecioligowca trafił Patryk Winsztal.

GKS Bełchatów – Lechia Tomaszów 2:1 (1:1)
Bramki: Maciej Mas 42, Patryk Winsztal 84 – Bartłomiej Cieślik 31-karny

GKS Bełchatów (I połowa): Zawodnik testowany – Marcin Sierczyński, Hubert Jakubiec, Mariusz Magiera, Kamil Mizera – Filip Laskowski, Michał Pawlik, Waldemar Gancarczyk, Szymon Łapiński, zawodnik testowany – Maciej Mas
(II połowa): Zawodnik testowany – Oskar Przywara, Arkadiusz Najemski, Bartosz Kołodziejczyk, Mikołaj Grzelak – Damian Michalak, Damian Hilbrycht, Maciej Koziara, Łukasz Wroński, Jakub Bator – Patryk Winsztal

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Patryk Jakubczyk, Kamil Cyran, Kacper Świątczak, Łukasz Buczkowski – Jakub Żyznowski, Bartłomiej Cieślik, Kamil Szymczak, Krystian Mroczek, Eryk Kaproń – Patryk Nowak, na zmiany wchodzili: Krzysztof Baran – Aleksander Wiśniewski, Hubert Przybycień, Michał Drabik, Ernest Warczyk, Kamil Lewiński, Kewin Przygoda, Kamil Kubiak, Kacper Przedbora, Mateusz Białek.