Pierwszy mecz Widzewa w Turcji na remis

Widzew Łódź zremisował z Akronem Togliatti 1:1 (0:0) w sparingowym pojedynku, który rozegrany został w Turcji na stadionie grającego w regionalnej lidze Manavgatspor (Evrenseki Stadium w Antalyi). Było to pierwsze spotkanie widzewiaków podczas tureckiego zgrupowania. Obie bramki padły po przerwie, a Widzew odpowiedział na gola Rosjan trafieniem Pawła Tomczyka.

Pierwsza połowa nie była ciekawym widowiskiem, a sytuacje podbramkowe z obu stron można było policzyć na palcach jednej ręki. O wiele ciekawiej zrobiło się po zmianie stron. Przewagę osiągnęła dwudziesta w tabeli zaplecza rosyjskiej Ekstraklasy drużyna Akronu, która uzyskała prowadzenie po trafieniu Artiema Delkina. Wyrównał cztery minuty później Paweł Tomczyk. Meczową piłkę mieli Rosjanie, ale Nikita Wierchunow minimalnie spudłował.

Akron Togliatti – Widzew Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: Artiem Delkin 54 – Paweł Tomczyk 58

Widzew: Mleczko (63′ Reszka) – Kosakiewicz (46′ Owczarek), Nowak, Tanżyna, Stępiński (46′ Becht) – Kun (46′ Michalski), Poczobut (46′ Caique), Możdżeń (57′ Mucha), Samiec-Talar (46′ Ameyaw) – Czubak (70′ Fundambu), Tomczyk (69′ Prochownik)

W środę (10 lutego) łodzianie zagrają z ukraińskim Ingulec Petrowe, z którym przed rokiem przegrali 0:1.

Źródło i zdjęcie: transmisja (TV Akron)