Remis Brunatnych w próbie generalnej

Ostatni z zaplanowanych w okresie przygotowawczym sparingów rozegrali w Toruniu piłkarze pierwszoligowego GKS Bełchatów. Brunatni grali z Sokołem Ostróda, a trenerzy obu drużyn ustalili, że mecz, który odbył się w toruńskiej hali balonowej, potrwa 120 minut (2 x 60 minut). Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (1:1).

Bramkę dla GKS strzelił w 7. minucie Jakub Bator, a wyrównał tuż przed przerwą Krzysztof Wicki. Za tydzień (sobota – 27 lutego, 16:00) bełchatowianie zmierzą się w meczu o ligowe punkty z Górnikiem Łęczna, a spotkanie odbędzie się na GIEKSA Arenie.

Sokół Ostróda – GKS Bełchatów 1:1 (1:1)
Bramki: Krzysztof Wicki 59 – Jakub Bator 7

GKS Bełchatów (I połowa): Otczenaszenko – Sierczyński, Bartków, Magiera, Staszak – Bator, Pawlik, Gancarczyk, Wroński, Motpan – Mas
(II połowa): Niźnik (81′ Komar) – Grzelak, Zalepa, Magiera, Staszak – Laskowski, Koziara, Flaszka, Żurek, Łapiński – Winsztal

Bliski podpisania umowy z GKS jest Mołdawianin Nichita Motpan (nie wiedzieć czemu niektórzy ochrzcili go mianem Mospan). Oddaliła się natomiast sprawa pozyskania doświadczonego Łukasza Brozia.