Polki bez szans w Las Rozas de Madrid

Nie udało się reprezentacji Polski kobiet sprawić niespodzianki jaką byłoby pokonanie Hiszpanek i tym samym zespół trenera Miłosza Stępińskiego z zawodniczkami TME UKS SMS Łódź w składzie nie zagra w barażach o udział w mistrzostwach Europy. Polki w meczu ostatniej szansy przegrały na wyjeździe 0:3 (0:1).

Hiszpanki już wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie, ale nie zamierzały dawać taryfy ulgowej Polkom. W 24. minucie objęły prowadzenie, a w drugiej połowie dorzuciły dwa kolejne gole. Ostatecznie Polska w grupie eliminacyjnej D zajęła trzecie miejsce za Hiszpanią i Czechami. We wtorkowym meczu 80 minut zagrała Adriana Achcińska, a na boisku nie pojawiły się: Katarzyna Konat i Anna Rędzia.