66. Derby Łodzi bez rozstrzygnięcia

Podziałem punktów zakończył się mecz, który od wielu dni, a nawet tygodni elektryzował piłkarską Łódź. ŁKS podzielił się punktami z Widzewem, remisując 2:2. Po pierwszej połowie goście prowadzili zasłużenie 2:0, ale druga część spotkania należała do drużyny Wojciecha Stawowego. Ozdobą meczu była akcja z 85. minuty kiedy to Ricardinho doprowadził do remisu przepiękną przewrotką.

Od mocnego uderzenia mógł rozpocząć ten mecz ŁKS Łódź. W 5. minucie powinno być 1:0 dla zespołu Wojciecha Stawowego, ale świetną interwencją popisał się Jakub Wrąbel. Dziewięć minut później znów w roli głównej golkiper Widzewa, a próbował go pokonać uderzeniem z dystansu Pirulo. Zemściło się to na ŁKS dwukrotnie w ciągu zaledwie trzech minut. Prowadzenie dał Widzewowi Krystian Nowak, który wykorzystał dośrodkowani z rzutu wolnego i pokonał Arkadiusza Malarza. 180 sekund później było już 2:0, a tym razem kapitanowi ŁKS nie dał szans Michael Ameyaw.

Na drugą połowę obie drużyny wyszły bez zmian. Lepiej zaczął tę część gry ŁKS, który w 49. minucie strzelił kontaktowego gola. Jego autorem był Pirulo. W odpowiedzi blisko odzyskania dwubramkowego prowadzenia był Daniel Tanżyna. W 58. minucie Enkeleid Dobi zdecydował się na podwójną zmianę ofensywnych graczy. Na placu gry pojawili się: Przemysław Kita i Marek Hanousek. Przewagę osiągnął jednak ŁKS, który za wszelką cenę chciał strzelić wyrównującego gola.  Kwadrans przed końcem świetną sytuację miał Łukasz Sekulski, ale na szczęście dla Widzewa nie trafił do bramki. Jokerem w talii trenera Stawowego okazał się Ricardinho. W 83. minucie wszedł na boisko, a 120 sekund później wpisał się na listę strzelców. Popisał się przepiękną przewrotką, po której Wrąbel musiał wyciągać piłkę z bramki. Widzew przycisnął, ale ŁKS nie dał już sobie strzelić bramki i spotkanie zakończyło się remisem.

ŁKS Łódź – Widzew Łódź 2:2 (0:2)
Bramki: Pirulo 49, Ricardinho 85 – Krystian Nowak 25, Michael Ameyaw 28

ŁKS: Malarz – Moros, Rozwandowicz (83′ Ricardinho), Sobociński ż, Wolski (64′ Dankowski) – Trąbka ż (64′ Rygaard), Dominguez, Klimczak, Pirulo, Janczukowicz ż – Sekulski

Widzew: Wrąbel – Kosakiewicz, Nowak, Tanżyna, Gach (65′ Becht) – Michalski (78′ Kun ż), Mucha, Poczobut, Ameyaw (78′ Samiec-Talar) – Kita (58′ Hanousek ż), Robak (58′ Tomczyk)