AKTUALNOŚCI
Druga edycja Grassroots Day

Polski Zwiazek Piłki Nożnej zorganizuje 25 maja 2011 roku drugą edycję dnia futbolu amatorskiego – UEFA GRASSROOTS DAY. Głównym celem imprezy jest popularyzacja amatorskiej piłki nożnej. Grassroots Day obchodzony będzie w całej Polsce, ale najbardziej atrakcyjne imprezy odbędą się w 16. największych miastach.


W całej Polsce zorganizowane zostaną turnieje piłkarskie, połączone z akcjami promocyjnymi oraz różnego rodzaju atrakcjami. Jedną z nich będzie próba pobicia rekordu w liczbie osób jednocześnie żonglujących piłką. Na wszystkich Orlikach, gdzie to będzie to tylko możliwe zaplanowano rozegranie „Turniejów na szóstkę”. Wezmą w nich udział dzieci od 7 do 9 roku życia. Aby łatwiej było zlokalizować atrakcje organizowane w całym kraju, organizatorzy zbudują specjalną multimedialną mapę, która uwzględni nawet najmniejsze miejscowości zaangażowane w Grassroots Day.

– Chcemy świętować ten dzień w sposób szczególny, tak, jak świętuje się go w wielu innych państwach europejskich. Chcemy po raz kolejny pokazać, jak ważna jest piłka amatorska i towarzyszące jej emocje. Do jej uprawiania chcemy zachęcić wszystkich, bez względu na wiek, płeć i środowisko, także osoby niepełnosprawne – powiedział Tomasz Zabielski, koordynator Programu UEFA Grassroots w Polsce.

– Obecność Polski w Programie UEFA Grassroots, jest wyrazem przemyślanej koncepcji rozwoju piłki nożnej. Jestem przekonany, że uczestnictwo Polski w tym programie, obok profesjonalizacji klubów piłkarskich, podnoszenia poziomu szkolenia, budowy Orlików i impulsu, jaki niesie ze sobą UEFA EURO 2012, pozwoli nam w przyszłości porównywać się z najlepszymi krajami w Europie – skomentował Jan Bednarek, wiceprezes ds. piłkarstwa amatorskiego.

W ubiegłym roku w turniejach, konkursach i piknikach zorganizowanych w ramach Grassroots Day udział wzięło prawie 6 tysięcy młodych piłkarzy amatorów, a wśród nich także zawodnicy Olimpiad Specjalnych. Akcja zorganizowana została przy wsparciu wielu osób zaangażowanych w popularyzację piłki na co dzień, klubów piłkarskich, a także samorządów.

Źródło: PZPN

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments