AKTUALNOŚCI
Rządowe rozporządzenie na czas lockdownu

Od 20 marca do 9 kwietnia na całym terytorium kraju będą obowiązywały zaostrzone zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Zgodnie z opublikowanym w piątek rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z zakazu działalności będzie wyłączony sport zawodowy.

Zgodnie z nowymi zasadami w obszarze sportu możliwa jest organizacja współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych jedynie:
– dla sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej oraz dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy;
– bez udziału publiczności;
– z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych, takich jak: dezynfekcja szatni, węzłów sanitarnych, urządzeń i sprzętu sportowego, dostępność środków do dezynfekcji rąk, zapewnienie 15-minutowych odstępów między wchodzącymi i wychodzącymi, itd.

Uwaga! Osoby uczestniczące muszą posiadać dokument wystawiony przez podmiot opłacający wynagrodzenie lub stypendium sportowe, międzynarodową federację sportową uznaną przez MKOl albo międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji, albo polski związek sportowy.

– Sędziowie, trenerzy oraz osoby wymienione w pkt. 2 nie mają obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki podczas współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych.
– Możliwe jest indywidualne uprawianie sportu poza obiektami sportowymi z zastrzeżeniem przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki w miejscach objętych tym obowiązkiem, zachowania odległości miedzy osobami poruszającymi się pieszo oraz liczby uczestników znajdujących się w tym samym miejscu.

Przed ogłoszeniem powyższego rozporządzenia Łódzki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o wstrzymaniu rywalizacji od KEEZA Klasy Okręgowej w dół. W klasach okręgowych oraz A i B odwołane zostały dwie nadchodzące kolejki, zaplanowane na 20-21 oraz 27-28 marca. Na inny termin obligatoryjnie będą też przełożone mecze z weekendu wielkanocnego (3 kwietnia). Rywalizacja w IV lidze, grupie I trzeciej ligi oraz rozgrywkach młodzieżowych toczyć się będą zgodnie z terminarzem. 

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ponny
3 lat temu

I tak grają soaringi

Coool
3 lat temu

Zgodnie z tym rozporządzeniem większość drużyn 4 ligi gra nielegalnie… Stypendia tak ale tylko rządowe. A większość ma stypendia z miasta, gminy….