AKTUALNOŚCI
Kluby z niskich klas boją się końca sezonu

Do 9 kwietnia kluby grające w KEEZA Klasie Okręgowej, klasie A oraz klasie B zmuszone są pauzować ze względu na obostrzenia. Prognozy na kwiecień nie są jednak optymistyczne i wiele wskazuje na to, że rząd może przedłużyć zakaz uprawiania sportu dla drużyn amatorskich i młodzieżowych. Działacze klubów, które są dotowane przez samorządy oraz prywatnych sponsorów, drżą o swój byt.

gadzety kibica keeza

Jeśli nie będziemy grać po 9 kwietnia to my nie dogramy tego sezonu. Przecież w naszych rozgrywkach występują drużyny złożone z ludzi, którzy normalnie pracują i nie ma możliwości, abyśmy w maju czy czerwcu grali systemem środa-sobota. Obawiam się, że wiele klubów z niskich klas po prostu upadnie. Jakoś przetrzymały tamten rok, udało im się nie stracić sponsorów, ale teraz to może być gwóźdź do trumny. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że ludzie chorują, ale czym się różni obecna sytuacja od tego, co było jesienią? Czym się różni klasa okręgowa od IV ligi? – pyta jeden z działaczy, którzy chcą zachować anonimowość.

Związane ręce ma również Łódzki Związek Piłki Nożnej. Jako jeden z nielicznych, już tydzień temu, zdecydował się, po konsultacjach z klubami kontynuować rozgrywki IV ligi łódzkiej. Każdy klub musiał jednak przedstawić dokumenty potwierdzające to, że spełnia wymogi rządowego rozporządzenia. W klasach okręgowych już tak nie jest – większość klubów to kluby amatorskie, w których gra się za darmo.

ŁZPN czeka, podobnie jak klubowi działacze, na rządowe rozporządzenia. Jeśli od 10 kwietnia (sobota) ulegną one zmianie, to weekendowe kolejki w niskich ligach zostaną rozegrane, podobnie jak i w grupach młodzieżowych.

My czekamy i nie rozpatrujemy na razie niczego w kategoriach przedwczesnego zakończenia sezonu. Jest kilka możliwości i rozwiązań. Nawet jeśli obostrzenia zostaną utrzymane do końca kwietnia to grać będziemy w maju i czerwcu. I tutaj będziemy musieli wypracować stanowisko z klubami. Jeśli nie zgodzą się grać systemem środa-sobota to sezon można zakończyć po rozegraniu np. 23 czy 26. kolejki. Jest jeszcze możliwość podziału klas rozgrywkowych na grupy: mistrzowskie i spadkowe. Ale mówię – to tylko teoria. Wszystko i tak zależeć będzie od rządowych rozporządzeń. My zrobimy wszystko, aby sezon dograć i aby znaleźć rozwiązanie najsprawiedliwsze i najkorzystniejsze dla klubów – zapewnia prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak.

Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
18 dni temu

A tam dla chcącego nic trudnego. Za wznowienie rozgrywek żadne sankcje nie grożą. W takim Warmińsko – Mazurskim grała okręgówka i kilka spotkań klasy „A” też się odbyło. Można? Można. Nie słychać o masowych aresztowaniach i o nagłym wzroście pozytywnych testów. Drużyny chcą grać to niech grają ,napewno jakaś furtka do ominięcia tego kretyńskiego zakazu jest.

loko
19 dni temu

Związek nie zrobi nic w tym temacie. A bardzo szkoda bo biorąc pod uwagę zeszły rok kiedy nikt nie wiedział w jaki sposób działać teraz ma dużo większe doświadczenie. Wpisowe za CAŁY SEZON – pobrane. Ekwiwalent za CAŁĄ RUNDĘ – pobrane. Ryczałt za żółte kartki za CAŁĄ RUNDĘ – pobrane. Opłaty za transfery za CAŁĄ RUNDE – pobrane Już nie mówie o takich kwestiach jak kolejne pół roku stracone i co mają powiedzieć zawodnicy o statusie młodzieżowca którzy stracili kolejną rundę na gre. Związek nie powinien czekać tylko zrobić spotkanie z klubami, TEORETYCZNIE za tydzień może ruszać liga a kluby… Czytaj więcej »

Kibic
19 dni temu

W zeszłym roku sezon został zakończony po rundzie jesiennej gdzie było mniej drużyn w ligach … Teraz gdy nie było spadków a same awanse , drużyn jest dużo w ligach to oni kombinują / myślą jak dograć itp …. Runda jesienna była w miarę sprawiedliwa , teraz jak nam przyjdzie grać w środy i np jechać na mecz wyjazdowy to może być problem z zebraniem zawodników bo : praca / inne obowiązki domowe / kwarantanny… Grupy spadkowe i awansowe ? Na hust kusić los….rząd mówi o stanie wyjątkowym/ zaostrzaniu jeszcze obostrzeń a my teraz na siłę chcemy grać . Sytuacja… Czytaj więcej »

Xyz
20 dni temu

Moim zdaniem jak udało by się dokończyć chociaż trochę to zrobić jak piszecie. Grupa mistrzowska i spadkową jak obecnie w 3 lidze . Drużyny które chcą się bic o awans to będą się bic a które nie dają juz rady to raczej się nie podniosą z takiego 7-8 miejsca. Inaczej trochę bedzie niesprawiedliwie bo ktoś może z górnej części grac z dołem tabeli i będzie wygrywać a ktoś np z 2 miejsca bedzie grał z powiedzmy 3,4,5 miejscem i odpadnie z walki o awans a mistrz z dołem bedzie bił powiedzmy każdego po 3-5 0. Gdzie sprawiedliwość wtedy ? Mimo… Czytaj więcej »