AKTUALNOŚCI
36 tysięcy dla Jutrzenki Drzewce

Radość w czwartoligowej Jutrzence Drzewce. Klub otrzymał bowiem z Urzędu Gminy w Lipcach Reymontowskich 36 tysięcy złotych dofinansowania na rok 2021. Są to pieniądze pochodzące z zadania publicznego Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Otrzymana dotacja jedynie w połowie zaspokaja funkcjonowanie beniaminka IV ligi.

Jak mówi dyrektor sportowy Krzysztof Supera pozostałe pieniądze pochodzą od sponsorów i sympatyków. Prezes klubu Szymon Kopeć podpisał już umowę w sprawie dotacji z wójtem gminy Markiem Sałkiem.

U nas zawodnicy grają za dziękuję, nikomu nie płacimy – twierdzi działacz. – Jakoś udaje nam się jednak związać koniec z końcem. Dotacja z gminy bardzo nam w tym pomaga. Dlatego dziękujemy za wsparcie – dodaje.

W Wielką Sobotę piłkarze Jutrzenki zmierzą się o 14:00 na boisku w Lipcach Reymontowskich z Andrespolią Wiśniowa Góra, z którą w rundzie jesiennej przegrali 2:4.

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
prezes
15 dni temu

Jeżeli stypendia sportowe wynoszą po 10 zł za miesiąc to trudno powiedzieć, że to są zarobki

Marek
15 dni temu

Swoją drogą mają poczucie humoru w tych Drzewcach, żeby się cieszyć się i dziękować za taką marną jałmużnę

Marek
15 dni temu

Taka dotacja to skandal!!!! To chyba jakiś żart na pryma aprilis! To na B klasę jest nawet za mało. Chyba ktoś nienawidzi Jutrzenki w tej gminie Lipce Reymontowskie! Szacunek dla Jutrzenki, że podjęli się grania w IV lidze, z taką kasę, a wstyd dla Wójta, choć na zdjęciu widać, że jest dumny jak paw.

mat
17 dni temu

Kris człowieku! Jeżeli pan Mietek czy inny Stefan daje im pieniądze po meczu, to to nie są stypendia, to nawet sponsoring nie jest. Składki ZUS, rozliczenia z Urzędem Skarbowym – to wszystko można sprawdzić, czy kluby faktycznie płacą stypendia, czy oszukują żeby za wszelką cenę grać i siać zarazę

kris
17 dni temu

do ???

Może z kasy klubu nie otrzymują żadnych pieniędzy, natomiast jeśli przychodzi Pan Mietek i po meczu daje każdemu 50zł to nie otrzymują stypendiów? Otrzymują i grają. Jeżeli jesteś przedstawicielem klubu który nie chce grać to nie grajcie ale nie zabraniajcie innym jeśli są takie możliwości.

Swoją drogą czy ŁZPN ma zamiar zorganizować spotkania z klubami z okręgówek lub A Klasy aby wspólnie wypracować rozwiązanie odnośnie wznowienia rozgrywek?