Okazałe zwycięstwo Unii Skierniewice

Znakomicie rozpoczęli trzecioligowcy z Unii Skierniewice rywalizację w grupie mistrzowskiej. W pierwszym meczu podopieczni trenera Rafała Smalca pokonali na swoim boisku rezerwy ekstraklasowej Jagiellonii Białystok aż 4:0 (2:0) i mają teraz na koncie 42 punkty, czyli o siedem mniej od lidera tabeli grupy pierwszej Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Gospodarze objęli prowadzenie w 36.minucie. Bramkę zdobył Paweł Czarnecki. Najpierw jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Hubert Gostomski, ale przy dobitce był już bezradny. Tuż przed końcem pierwszej odsłony efektownym trafieniem bezpośrednio z rzutu rożnego popisał się Dawid Dzięgielewski.

Po zmianie stron przewaga miejscowych była już zdecydowana, co też udokumentowali golem Konrada Kowalczyka. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił rezerwowy Jakub Jasiński.

W przyszłą sobotę (10 kwietnia) skierniewiczanie zmierzą się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Unia Skierniewice – Jagiellonia II Białystok 4:0 (2:0)
Paweł Czarnecki 36, Dawid Dzięgielewski 44, Konrad Kowalczyk 74, Jakub Jasiński 90+4

Unia: Brudnicki – Kowalczyk, Makuch, Berłowski (79′ Jasiński), Karasek (79′ Wilanowski) – Czarnecki, Pieńkowski, Dudziński, Waśniowski (69′ Kudriawcew) – Stępień (46′ Pawelec), Dzięgielewski (69′ Kłąb)