Huragan z Morąga nie straszny Sokołowi

W najlepszy możliwy sposób rozpoczął rywalizację w grupie spadkowej III ligi (grupa I) Sokół Aleksandrów Łódzki. Wygrał w Morągu z miejscowym Huraganem aż 5:1 (2:0). Trzy bramki dla drużyny Michała Bistuły strzelił powracający po kartkowej absencji Szymon Sołtysiński. Przewaga Sokoła nie podlegała żadnej dyskusji.

Już w 10. minucie rozgrywający świetne zawody Szymon Sołtysiński po raz pierwszy trafił do bramki gospodarzy. Sokół kontrolował przebieg spotkania, miał przewagę i jeszcze przed przerwą podwyższył na 2:0 za sprawą Igora Kani.

Po zmianie stron aleksandrowianie szybko pozbawili rywala szans na punkty. Już po kwadransie drugiej połowy prowadzili bowiem 4:0 (Sołtysiński z rzutu karnego i Kacper Dziuba). W 76. minucie Youri Roseboom pokonał wprawdzie Bartosza Kanieckiego, ale na minutę przed końcem hat-tricka skompletował Sołtysiński.

Huragan Morąg – Sokół Aleksandrów 1:5 (0:2)
Bramki: Youri Roseboom 76 – Szymon Sołtysiński 10, 47-karny, 89, Igor Kania 27, Kacper Dziuba 58

Sokół: Kaniecki – Lis, Sławiński, Bartosiński, Nowacki – Kania (70′ Pióro), Pecyna, Wolinowski (82′ Rzeźniczak), Horoszkiewicz (75′ Dubenkov), Dziuba – Sołtysiński