Przerwany zwycięski marsz Widzewa

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Widzew Łódź boleśnie został zawrócony ze zwycięskiego szlaku i to w pojedynku z dużo niżej notowanym rywalem. Wielkanocne potrawy nie będą smakowały widzewiakom. Przegrali bowiem w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem aż 0:3 (0:2) będąc zespołem dużo słabszym od właściwie pierwszej minuty.

Widzewiacy jechali na sosnowiecki Stadion Ludowy w doskonałych nastrojach po kolejne trzy punkty. Trafili jednak na rywala, który nie zamierzał nawet na minutę oddawać pola. Zagłębie dość szybko zyskało optyczną przewagę, a Jakub Wrąbel miał pełne ręce roboty. Już w 3. minucie prowadzenie mógł dać gospodarzom Holender Quentin Seedorf. Wrąbel obronił jego uderzenie. Chwilę później pomógł mu słupek po uderzeniu Goncalo Gregorio. Zespół Kazimierza Moskala poszedł za ciosem i w 22. minucie objął prowadzenie. Błąd Kacpra Gacha wykorzystał Seedorf i pięknym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. 180 sekund później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się ponownie Seedorf. Przed przerwą dobrą sytuację na kontaktową bramkę miał Marcin Robak, ale jego strzał obronił Szymon Frankowski.

W 57. minucie było właściwie po meczu. Dawid Gojny podał do Joao Olivieiry, a ten z najbliższej odległości pokonał po raz kolejny bramkarza Widzewa. Przy stanie 3:0 Zagłębie nie forsowało już tempa, kontrolowało przebieg gry i zasłużenie dowiozło do końcowego gwizdka komplet punktów.

Zagłębie Sosnowiec – Widzew Łódź 3:0 (2:0)
Bramki: Quentin Seedorf 22, 25, Joao Oliveira 57

Widzew: Wrąbel – Stępiński, Grudniewski, Tanżyna, Gach – Michalski (81′ Fundambu), Poczobut (60′ Możdżeń), Mucha (61′ Hanousek), Ameyaw (60′ Samiec-Talar) – Tomczyk (38′ Kun), Robak