AKTUALNOŚCI
Wygrajmy jeszcze jeden mecz…

Wielkanocny Poniedziałek przyniósł bardzo smutną informację o śmierci Krzysztofa Krawczyka – legendarnego muzyka, łodzianina, ale także oddanego kibica piłkarskiego. Sam wielokrotnie przyznawał, że piłkę może oglądać o każdej porze dnia i nocy. Nagrał kilka piosenek, które już na zawsze przejdą do historii polskiej piłki.


keeza komplety sportowe

Pierwszy utwór – Piłka w grze nagrany został przez Krawczyka przed Espana 82 – Mundialem, na którym Polacy wywalczyli trzecie miejsce. Najbardziej znaną piosenką futbolową była jednak z pewnością ta, którą wokalista zaśpiewał cztery lata później przed MŚ w Meksyku 1986 – Wygrajmy jeszcze jeden mecz. Przypomniał ją zresztą w nowoczesnej aranżacji przed Mundialem 2018 w Rosji, kiedy nagrał także piosenkę Lewandowski, gol dla Polski!

Krawczyka pożegnało wiele osób związanych z futbolem – na czele z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. Żegnamy również my. Bo nie zapominamy, że był wielkim kibicem piłki nożnej i mimo tego, że urodził się w Katowicach – łodzianinem. To zresztą wielokrotnie podkreślał w wywiadach.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments