Mariusz Magiera: Jedziemy wygrać

GKS Bełchatów mimo fatalnej serii 12 meczów bez wygranej nadal realnie może myśleć o utrzymaniu na zapleczu PKO Ekstraklasy. Warunkiem jest jednak niedzielne zwycięstwo w Sosnowcu z Zagłębiem. Kapitan drużyny Mariusz Magiera przyznał w rozmowie z Łódzkim Futbolem, że wszyscy potrzebują jednego zwycięstwa, które pozwoli uwierzyć w siebie.

Jedno zwycięstwo zmieni nasze nastawienie i podejście. Wierzymy w to, że jesteśmy w stanie to zrobić. Jedziemy do Sosnowca wygrać i po to, żeby ta nasza droga do utrzymania w lidze była lżejsza. Jeśli chodzi o mecz ze Stomilem to zakładaliśmy, że to spotkanie będzie inaczej wyglądało. Dostaliśmy dwie bramki w pierwszej połowie i dopiero po zmianie stron zaczęliśmy grać swoje. Dogoniliśmy rywala i niestety straciliśmy bramkę na 2:3. Nie poddajemy się i postaramy się w Sosnowcu przerwać fatalną serię bez wygranej. Wiecznie przecież nie może ona trwać – powiedział Magiera.