Zwycięski debiut nowego trenera Pelikana

Pelikan Łowicz wygrał wyjazdowy mecz grupy spadkowej w Kutnie z KS Sand-Bus 2:1 (1:1). Ptaki po raz pierwszy poprowadził były piłkarz kutnowian Piotr Gawlik, który zastąpił Mykołę Dremluka. Gospodarze przegrali natomiast drugi z rzędu mecz, bowiem w środę ulegli w Skierniewicach tamtejszej Unii aż 0:7 (0:2) w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski.

Sobotnie starcie rozpoczęło się znakomicie dla gości, bo na strzał z około 18 metrów zdecydował się Piotr Piekarski. To było kapitalne uderzenie, bramkarz miejscowych nie miał nic do powiedzenia. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził jednak Kamil Sadziński.

Pierwsza akcja Ptaków po przerwie zakończyła się sukcesem, a gola strzelił Krystian Białas. Potem spotkanie się wyrównało. Już w doliczonym czasie gry miejscowi domagali się rzutu karnego za faul w polu karnym Pelikana na Adrianie Marciochu. Sędzia był jednak innego zdania. Była to pierwsza przegrana KS w grupie spadkowej. Dla łowiczan natomiast pierwsze zwycięstwo.

KS Sand-Bus Kutno – Pelikan Łowicz 1:2 (1:1)
Kamil Sadziński 45+1 – Piotr Piekarski 5, Krystian Białas 46

KS: Wolański – Sobczak (70′ Rokosz), Kowalczyk, Sadziński (58′ Marcioch), Dąbrowski (58′ Michalak) – Bujalski, Świątek (70′ Łukasz Broź), Szarpak – Dynel, Kralkowski.

Pelikan: Niemira – Kozieł, Wawrzyński, Tkacz, Żółtowski – Kolus, Wardzyński, Pomianowski, Piekarski (87′ Rutkowski) – Kieplin (70′ Lisowski), Białas (62′ Kruk)