AKTUALNOŚCI
SP 205 najlepsza na CHKS-ie

Na obiekcie CHKS-u przy ul. Kosynierów Gdyńskich odbyła się kolejna edycja wiosennego turnieju szkół podstawowych. W rywalizacji uczestniczyło osiem ekip, reprezentujących łódzkie szkoły podstawowe. Wygrała drużyna szkoły numer 205.


 


W zawodach rywalizowały zespoły reprezentujące „podstawówki” numer: 10, 34, 79, 109, 114, 189, 199 oraz 205. W pierwszej fazie drużyny rywalizowały w dwóch grupach po cztery zespoły. Z każdej po dwa zespoły awansowały do dalszych rozgrywek.

W półfinale SP 199 pokonała SP 79 po rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry było 1:1), a SP 205 wygrała z SP 34 3:1. W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się drużyna SP 34, która wygrała 2:0. Taki sam wynik padł w wielkim finale. Dał on zwycięstwo SP 205.

Dla pierwszych trzech drużyn przygotowano okazałe puchary i medale, dla wszystkich uczestników były okolicznościowe dyplomy. W ceremonii dekoracji brali udział Grzegorz Bakalarczyk, prezes fundacji Akademia Futbolu oraz Anna Świerkocka, inspektor w Wydziale Sportu UMŁ. Co warte podkreślenia, Urząd Miasta Łodzi współfinansował organizację turnieju.

Celem organizacji tego typu zawodów jest przede wszystkim to, aby wyselekcjonować chłopców, którzy mają predyspozycje do uprawiania sportu. W wieku 12 lat te predyspozycje są już widoczne. Na tym etapie oczywiście trudno mówić o umiejętnościach, choć w kilku drużynach grali też wychowankowie Akademii i było widać różnicę. Ale pojawiło się też kilku innych ciekawych chłopców. Kilka nazwisk trafiło do notatników trenerów – powiedział Grzegorz Bakalarczyk, prezes Akademii Futbolu.

Źródło: Akademia Futbolu Widzew

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments