Bardzo ważna wygrana Lechii Tomaszów

Lechia Tomaszów zrobiła kolejny duży krok w kierunku utrzymania w III lidze (grupa I). W piątkowym pojedynku grupy spadkowej podopieczni trenera Dominika Bednarczyka pokonali Pelikana Łowicz 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola strzelił w 65. minucie z rzutu karnego Patryk Jakubczyk. Za tydzień tomaszowianie ponownie zagrają u siebie – tym razem z Huraganem Morąg.

Pierwsza połowa wyrównana z lekką przewagą tomaszowskiej drużyny, która najlepszą sytuację miała tuż przed gwizdkiem na przerwę. Kamil Szymczak świetnie podał do Krystiana Mroczka, który przegrał jednak pojedynek sam na sam z Erykiem Niemirą. Po zmianie stron Lechia jeszcze bardziej przycisnęła. W 65. minucie dopięła swego. Z rzutu karnego nie pomylił się Patryk Jakubczyk i jak się później okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu. To czwarta wygrana tomaszowskiej drużyny w grupie spadkowej. W sześciu meczach tomaszowianie wywalczyli trzynaście punktów co pozwala realnie myśleć o utrzymaniu.

Lechia Tomaszów – Pelikan Łowicz 1:0 (0:0)
Bramka: Patryk Jakubczyk 65-karny

Lechia: Baran – Jakubczyk, Cyran (46′ Cieślik), Turewicz, Uchroński – Lewiński (75′ Żyznowski), Kaproń ż (58′ Warczyk), Szymczak, Stępień, Amroziński ż (80′ Przedbora) – Mroczek

Pelikan: Niemira – Kozieł, Rutkowski, Wawrzyński, Żółtowski (90′ Kruk) – Kieplin, Pomianowski, Wardzyński ż, Piekarski ż, Kolus (69′ Wyszogrodzki) – Białas (69′ Lisowski)