RKS Radomsko znów na skraju przepaści

RKS Radomsko trenera Roberta Szwarca przegrał w sobotę niezwykle ważne wyjazdowe spotkanie z GKS LZS Wikielec 0:2 (0:0) i jest w grupie drużyn bezpośrednio zagrożonych spadkiem do IV ligi. W 32 meczach radomszczanie zdobyli 42 punkty. W najbliższy czwartek (10 czerwca) RKS czeka wyjazdowe spotkanie z radomską Bronią.

Mecz w Wikielcu ułożył się dla gości fatalnie, bo już w 14. minucie Wiktor Śmigielski ukarany został czerwoną kartką za faul. Dziesięć minut później, zdaniem radomszczan, w polu karnym Wikielca faulowany był Bartosz Machaj, ale sędzia był innego zdania.

Na początku drugiej połowy miejscowi wyszli na prowadzenie po golu z rzutu karnego Michała Jankowskiego. W 63. minucie znakomitą okazję na doprowadzenie do remisu miał Mateusz Szela, ale bramkarz gospodarzy obronił jego strzał. Wynik spotkania ustalił natomiast Patryk Szczepański.

GKS LZS Wikielec – RKS Radomsko 2:0 (0:0)
Michał Jankowski 52-karny, Patryk Szczepański 74

RKS: Humerski – Bocian, Basiuk (67′ Pawłowski), Kolasa, Kruppa – Machaj, Niedzielski, Szela (71′ Głowiński), Śmigielski – Winkler (46, Ziółkowski), Babul (80′ Dąbrowski)