Brunatni zdegradowani do II ligi

Nie będzie drugiego z rzędu cudownego zakończenia pierwszoligowego sezonu w Bełchatowie. Na kolejkę przed końcem GKS Bełchatów spadł do II ligi. Przegrał na własnym boisku mecz 33. kolejki I ligi z GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:0) i stracił definitywne szanse na zachowanie ligowego bytu. Za tydzień pojedzie do Niepołomic już tylko na wycieczkę.

Tylko zwycięstwo podtrzymywało nadzieje Brunatnych na emocje w ostatniej kolejce, która rozegrana będzie w terminie obligatoryjnym (13 czerwca o 12:40). Wszystko jest już jednak jasne. Bełchatowianie w meczu o tzw. sześć punktów przegrali po raz drugi w tym sezonie z GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:0) i mogą już myśleć o przyszłym sezonie w II lidze. Obie bramki padły po przerwie. Wynik otworzył Jakub Niewiadomski w 62. minucie, a drużynę Marcina Węglewskiego pogrążył na dziewięć minut przed końcem Farid Ali.

Pewien rozdział po ostatnim gwizdku sędziego się zakończył. Nie jest bowiem tajemnicą, że dla wielu piłkarzy mecz w Niepołomicach będzie ostatnim w bełchatowskich barwach. Kto podejmie się misji zbudowania nowej drużyny na II ligę? Czy będzie to Marcin Węglewski? Odpowiedzi na to pytanie na razie nie znamy.

GKS Bełchatów – GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:0)
Jakub Niewiadomski 62, Farid Ali 81

GKS Bełchatów: Niźnik – Kunka, Magiera, Bartków – Grzelak (83′ Łapiński), Laskowski ż, Pawlik (66′ Sabala), Hilbrycht ż (66′ Flaszka), Ryszka, Szymorek (83′ Bator) – Mas