ŁKS II Łódź awansował do III ligi

Efektownie przypieczętowały awans do grupy pierwszej III ligi rezerwy ŁKS Łódź. Drużyna prowadzona przez trenerów Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera, który niedawno włączony został do sztabu szkoleniowego pierwszoligowego zespołu, pokonała na swoim boisku MKP-Borutę Zgierz aż 6:1 (3:0). Łodzianie są jedynym zespołem w tej lidze, którzy nie zaznali goryczy porażki.

Gospodarze rozpoczęli mecz z ogromnym animuszem i już w 8. minucie wyszli na prowadzenie po golu Macieja Radaszkiewicza. To 14 bramka tego piłkarza w tym sezonie. Kilka minut później bramkarz gości ponownie musiał sięgać do siatki, tym razem po strzale Artura Sójki. W 33 minucie na 3:0 podwyższył Jakub Romanowicz.

W 60 minucie sędzia upomniał czerwoną kartką Stanisława Lasotę z ŁKS II i podyktował rzut karny dla gości, który bezbłędnie wykorzystał lider klasyfikacji skutecznych IV ligi Patryk Pietrasiak strzelając swojego 33 gola. W 70 minucie czerwoną kartkę (druga żółta) ujrzał Damian Bierżyński ze Zgierza. Gospodarze nie zwalniali natomiast tempa i jeszcze trzykrotnie umieścili piłkę w siatce przyjezdnych.

Po ostatnim gwizdku sędziego zapanowała wśród ełkaesiaków wielka radość, bowiem na trzy kolejki przed końcem sezonu awansowali do III ligi.

ŁKS II Łódź – MKP-Boruta Zgierz 6:1 (3:0)
Maciej Radaszkiewicz 8, Artur Sójka 15, Jakub Romanowicz 33, Michał Karlikowski 67, Marcel Wszołek 87, Mateusz Bąkowicz 90 – Patryk Pietrasiak 61 – karny

ŁKS II: Kot – Bakowicz, Lorenc, Lasota, Karlikowski (79′ Wszołek) – Romanowicz (46′ Radziński), Sójka (84’Górecki), Koprowski, Piela – Gmosiński (79′ Zając), Radaszkiewicz (84′ Lebkuchen).

Boruta: Wężyk – Tonn, Najdyszak, Nierżyński, Knera – Madejski, Pękała, Andrysiak (53′ Siennicki), Pawlikowski – Misiak, Pietrasiak