Niezwykle smutna niedziela w Łodzi

Nie tak to miało być. ŁKS Łódź nie zagra w przyszłym sezonie w PKO Ekstraklasie. W finałowym spotkaniu barażowym o wejście do najwyższej klasy rozgrywkowej drużyna Marcin Pogorzały przegrała na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna 0:1 (0:1). Wielki triumf święci więc duet z Piotrkowa – Kamil Kiereś i Andrzej Orszulak. To oni prowadzą bowiem zespół z Lubelszczyzny.

Naprawdę nie chciałbym wręczać pucharu za awans Górnikowi Łęczna – mówił przed spotkaniem prezes ŁZPN, członek zarządu PZPN Adam Kaźmierczak. Sternik łódzkiej piłki wierzył w awans ŁKS do PKO Ekstraklasy. Zdawał sobie sprawę, że będzie to awans szczęśliwy, ale wydawało się, że po wygranej w Gdyni z Arką ŁKS jest już na ostatniej prostej. Łodzianie nie dobiegli jednak do mety.

Mecz o awans lepiej rozpoczął ŁKS. To on stworzył pierwsze sytuacje pod bramką Macieja Gostomskiego. Górnik odpowiedział najlepiej jak mógł. W 12. minucie dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Serhij Krykun i trybuny na chwilę zamilkły. Później jednak kibice ŁKS zaczęli jeszcze głośniej zagrzewać do boju swoją drużynę. Problem jednak w tym, że ŁKS nie stwarzał klarownych okazji. Górnik tuż przed przerwą mógł natomiast podwyższyć na 2:0. Piłka, po strzale głową Pawła Baranowskiego, trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron nie mający nic do stracenia ŁKS jeszcze mocniej przycisnął. Łęcznianie bronili się jednak mądrze i skutecznie. Sami również atakowali i trzeba przyznać, że Dawid Arndt miał momentami pełne ręce roboty. Ostatnie minuty to rozpaczliwe próby zmiany losów meczu. Górnik nie wypuścił jednak wielkiej szansy i z szóstego miejsca po rundzie zasadniczej awansował do PKO Ekstraklasy. ŁKS musi poczekać na swoją szansę przynajmniej rok. Jutro prezes Tomasz Salski ma ogłosić nazwisko nowego trenera. Najpoważniejszym kandydatem wydawał być się  Marek Gołębiewski (ostatnio Skra Częstochowa). Jak donosi jednak Przegląd Sportowy – szkoleniowiec nie osiągnął jednak porozumienia z działaczami ŁKS i nie obejmie raczej łódzkiego zespołu.

ŁKS Łódź – Górnik Łęczna 0:1 (0:1)
Bramka: Serhij Krykun 12

ŁKS: Arndt – Wolski, Carlos Moros Gracia, Marciniak, Klimczak – Pirulo ż, Antonio Dominguez (77′ Tosik), Rozwandowicz (77′ Sekulski), Trąbka, Gryszkiewicz (59′ Janczukowicz) – Ricardinho (82′ Rygaard)