To był wielki dzień Skalnika Sulejów

Skalnik Sulejów jest jedynym czwartoligowym zespołem, który w sezonie 2020/2021 pokonał mistrza IV ligi i jednocześnie beniaminka grupy pierwszej III ligi ŁKS II Łódź. Podopieczni trenera Pawła Machniewskiego wygrali z łodzianami 2:0. Pokonani nie zrealizowali tym samym jednego z celów, czyli zdobycia w sezonie przynajmniej 100 punktów. Zakończyli zmagania ligowe z 99 punktami na koncie.

Łodzianie przyjechali do Sulejowa w nieco eksperymentalnym składzie, bo zabrakło piłkarzy z kadry pierwszego zespołu oraz najskuteczniejszego zawodnika Aleksandra Ślęzaka, który leczy uraz. Za kartki pauzował Artur Sójka.Pierwsze minuty meczu należały do gości, ale to miejscowi strzelili gola. W 27. minucie Stanisław Lasota zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Dariusz Dutkiewicz.

Na początku drugiej połowy Dominik Jęcek wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem łodzian i ustalił wynik meczu na 2:0 dla Skalnika.

Skalnik Sulejów – ŁKS II Łódź 2:0 (1:0)
Bramki: Dariusz Dutkiewicz 27 – karny, Dominik Jęcek 47

Skalnik: Ćwikła (46′ Paduch) – Dutkiewicz, Kołek, Ciołkowski, Dąbrowski – Drążczyk (46′ Krasoń), Witczak, Gul, Jęcek (80′ Wadim Dobrowolski) – Smolarczyk (72′ Marchewka), Śliwka (85′ Biernacki).

ŁKS II: Kucharski – Tazbir, Lorenc, Lasota, Karlikowski – Zając (60′ Piela), Lipień (70′ Bargiel), Czypicki, Romanowicz (80′ Lebkuchen) – Gmosiński (60′ Włodarczyk), Radaszkiewicz.