AKTUALNOŚCI
Sagan wicemistrzem świata

W finale I Klubowych Mistrzostw Świata rozegranych w Sao Paulo, portugalski Sporting de Portugal przegrał z Vasco da Gama 4:2 (2:1, 0:0, 2:1). W drużynie z Portugalii zagrał Bogusław „Sagan” Saganowski.


tomadex wszystko dla kibica


Początek turnieju Sporting wyraźnie przespał i zaliczył trzy kolejne porażki w grupie. Na szczęście dla kibiców Sportingu, magiczne trio z Portugali Alan, Belchior i Madjer wspomagane przez naszego reprezentanta Bogusława Saganowskiego rozkręcało się z meczu na mecz. Ostatni wygrany mecz w grupie zapewnił im czwarte miejsce oraz przepustkę do ćwierćfinałów.

W ćwierćfinale Sporting wręcz zmiótł z ziemi faworyzowaną Barcelonę 8:1, do czego przyczynił się Sagan strzelając gola oraz zaliczając piękną asystę przy jednej z bramek. Co ciekawe do katalońskiego klubu powołany został drugi z naszych reprezentantów Witold Ziober. Niestety z powodu kontuzji nie pojawił się na boisku.

Półfinał natomiast okazał się rewanżem za przegrane grupowe spotkanie z Lokomotivem. Tym razem górą byli Portugalczycy i wygrali 5:4. Do zdobycia historycznego tytułu pozostał jeden finałowy mecz.

Na drodze do sukcesu stanęło im brazylijskie Vasco da Gama, w którym grał zawodnik uczestniczący w rozgrywkach Beach Soccer Polska w roku 2009 w barwach Grembacha Łódź Bernardo. Sporting mimo walki do końca przegrał 2:4.

Sagan w całym turnieju strzelił dwie bramki: w grupowym pojedynku z Lokomotivem Moskwa oraz półfinałowym meczu z Barceloną.

Wszystkie mecze Sportingu w I Klubowych Mistrzostwach Świata:

Mecze grupowe:
Corinthians 4-3 Sporting Portugal
Seattle Sounders 4-0 Sporting Portugal
Lokomotiv Moscow 5-4 Sporting Portugal (bramka Sagana na 4:2)
Santos 0-5 Sporting Portugal

Ćwierćfinał:
Sporting Portugal 8-1 Barcelona (bramka Sagana na 5:1)

Półfinał:
Lokomotiv Moskwa 4-5 Sporting Portugal

Finał:
Sporting Portugal 2-4 Vasco da Gama

Źródło: beachsoccer.pl

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments