Nikła porażka z Brazylijczykami

Niecodzienne towarzyskie spotkanie z drużyną z Rio de Janeiro zakończyło okres przygotowawczy lidera łódzkiej ligi wojewódzkiej – drużyny GKS Bełchatów Junior Starszy. Bełchatowianie stawili dzielny opór ekipie z Kraju Kawy.

Mecz oglądała liczna publiczność zgromadzona wokół boiska ze sztuczną murawą. Prowadzona przez trenera Andrzeja Orszulaka ekipa przegrała z zespołem Bela Vista Futebol Clube 1:2 (0:1). Bramkę dla bełchatowian zdobył w 57. minucie Kuba Sznigir.
W brazylijskim zespole wystąpiło kilku starszych niż gospodarze zawodników, w tym jeden z byłych piłkarzy Pogoni Szczecin. Pierwsza bramka dla gości to dzieło… Mateusza Szymorka, który nie porozumiał się ze swoim bramkarzem. Decydujące trafienie z 60. minuty z kolei padło po ewidentnym spalonym.

Skład GKS: Krystian Paprocki (46. Krzysztof Kupisz) – Mateusz Wroński, Jakub Sznigir, Kamil Nowak, Mateusz Szymorek – Filip Rośniak (70. Szymon Serafin), Jan Rojek (60. Tomasz Jacak), Arkadiusz Rasiński (55. Damian Daczyński), Jakub Tazbir (75. Krystian Frączyk) – Kamil Kowalczyk, Kamil Szulc (51. Dawid Gajda).

Źródło: gksbelchatow.com