Brunatni bez punktów w Elblągu

Niestety nie udało się piłkarzom GKS Bełchatów przełamać złej wyjazdowej serii. W meczu 8. kolejki II ligi zespół trenera Patryka Rachwała przegrał w Elblągu z miejscową Olimpią 1:2 (0:0). Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Bełchatowianie wyrównali na 1:1, ale byli bezradni wobec trafienia Michała Czarnego w doliczonym czasie gry.

Do 68. minuty tego spotkania pachniało bezbramkowym remisem. Obie drużyny skupiły się na obronie własnej bramki, a przez większą część spotkania akcja toczyła się w środkowej strefie boiska. Dużo ożywienia w poczynania Olimpii wniósł były piłkarz GKS Patryk Winsztal. Efektem przewagi Olimpii był rzut karny, który został zamieniony na bramkę przez Kamila Wengera. GKS rzucił się do odrabiania strat i sześć minut po stracie gola wyrównał. Rezerwowego golkipera Olimpii Pawła Rutkowskiego pokonał wprowadzony kilka chwil wcześniej na boisko Mateusz Gancarczyk. Meczowa piłka należała do gospodarzy. Michał Czarny znalazł receptę na Kewina Komara i trzy punkty zostały w Elblągu.

Olimpia Elbląg – GKS Bełchatów 2:1 (0:0)
Bramki: Kamil Wenger 68-karny, Michał Czarny 90 – Mateusz Gancarczyk 74

GKS: Komar – Grzelak, Kunka, Klabnik, Dobosz – Warnecki ż (67′ Mateusz Gancarczyk ż), Waldemar Gancarczyk ż, Ryszka, Golański (81′ Gabor), Flaszka ż (90′ Graczyk) – Bielka (67′ Szymorek)