Pirulo dał ŁKS czwartą wygraną

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze ŁKS Łódź w 8. kolejce I ligi. Zespół Kibu Vicuny pokonał w Legnicy miejscową Miedź 2:0 (0:0), a obie bramki strzelił po przerwie Pirulo. To czwarta w tym sezonie wygrana ŁKS, który z dorobkiem 14 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Aż o osiem oczek więcej ma prowadząca Korona Kielce.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielkiej dawki emocji. Zakończyła się bezbramkowym remisem i było to sprawiedliwe odzwierciedlenie tego, co działo się na placu gry. 660 sekund po wznowieniu ŁKS był jednak już na ostatniej prostej po czwarte zwycięstwo w bieżącym sezonie zaplecza PKO Ekstraklasy. Dwukrotnie, w odstępie czterech minut, bramkarza gospodarzy Pawła Lenarcika pokonał Pirulo. Prowadząc 2:0 łódzki zespół kontrolował boiskowe wydarzenia, a Marek Kozioł, w ostatecznym rozrachunku, zachował czyste konto.

Miedź Legnica – ŁKS Łódź 0:2 (0:0)
Bramki: Pirulo 53, 56

ŁKS: Kozioł – Szeliga (16′ Maksymilian Rozwandowicz), Lorenc, Marciniak, Klimczak ż (84′ Gryszkiewicz) – Wolski, Tosik (46′ Jurić), Trąbka, Pirulo, Moreno (85′ Sobociński) – Janczukowicz ż (63′ Koprowski)