AKTUALNOŚCI
Rekord w Pucharze Tymbarku

W tegorocznej edycji turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku, czyli Mistrzostwach Polski dziewcząt i chłopców w kategorii U-10, zagra największa w historii tego turnieju liczba dzieci – niemal 85 tys.


W porównaniu z ubiegłoroczną edycją, w rozgrywkach weźmie udział ponad dwukrotnie większa liczba piłkarzy i piłkarek. Wynik ten sprawia, że rozgrywki o Puchar Tymbarku to największa w Polsce impreza sportowa dla dziesięciolatków i młodszych dzieci.

Jestem bardzo usatysfakcjonowany – powiedział Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark, poproszony o skomentowanie tegorocznej frekwencji w Turnieju. – Ten imponujący wynik to dla mnie dowód, że nasze wysiłki, wkładane w przygotowanie kolejnych edycji Turnieju, mają sens, bo pozwalają tylu tysiącom dzieci odkryć i rozwinąć ich sportowe talenty.

Już niebawem rozpocznie się pierwszy etap rozgrywek – w gminach i powiatach. Najlepsze drużyny z powiatów zagrają w finałach wojewódzkich. Zespoły, które zwyciężą w etapie wojewódzkim, wyjadą na wakacyjne obozy półfinałowe, gdzie będą szlifować swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych trenerów. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc spotkają się we wrześniu w wielkim finale. Zwycięzcy finałów zdobędą tytuł mistrzów Polski dziewcząt i chłopców U-10.

Główną nagrodą w turnieju jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na jeden z najsłynniejszych i największych stadionów świata. Uczestnicy tegorocznej – XI edycji – powalczą o wyjazd na stadion klubu Ajax Amsterdam i trening w jednej z najlepszych szkółek piłkarskich świata.Źródło: PZPN, UKS

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments