Trzecioligowe derby dla Unii Skierniewice

Prestiżowy sukces Unii Skierniewice. Podopieczni trenera Piotra Kocęby pokonali w Łowiczu w meczu 14. kolejki grupy pierwszej III ligi miejscowego Pelikana aż 3:0 (0:0). Dla gości to niezwykle cenny sukces, bo mecze między tymi drużynami traktowane są w Łowiczu oraz Skierniewicach jak derby. Wygrana przyjezdnych jest jak najbardziej zasłużona.

Pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem. Druga połowa należała jednak do Unii. Już w 54. minucie Konrad Kowalczyk pokonał bramkarza miejscowych. Pelikan rzucił się do odrabiania strat, ale w ciągu zaledwie dwóch minut otrzymał dwa ciosy, po których już się nie podniósł. Najpierw Andrzej Krajewski skierował piłkę do siatki łowiczan, a chwilę później Miłosz Nowak po raz trzeci zmusił do kapitulacji Patryka Orła.

Pelikan Łowicz – Unia Skierniewice 0:3 (0:0)
Bramki: Konrad Kowalczyk 54, Andrzej Krajewski 73, Miłosz Nowak 75

Pelikan: Orzeł – Wawrzyński, Ziółkowski, Łojszczyk, Wyszogrodzki (74′ Mycka) – Kozieł (58′ Marcioch), Woliński, Tomaszewski, Ziółkowski – Kuciński, Kolus.

Unia: Wlazłowski – Broniarek, Kowalczyk, Berłowski (79′ Waśniowski), Krajewski – Ogłoziński, Winkler, Nowak (90′ Pryć), Jasiński (65′ Wilanowski) – Drabik, Sabiłło.