AKTUALNOŚCI
Dłutów gra dalej

Dzisiejszy mecz Orlika Sobień z GLKS Dłutowem był traktowany jako jeden z dwóch szlagierów kolejki. Czwarta drużyna grupy I łódzkiej klasy A podejmowała u siebie pretendenta do awansu.


keeza komplety sportowe


W poprzedniej kolejce drużyna Orlika zaliczyła wpadkę z Zawiszą Rzgów, której uległa na wyjeździe aż 4:0. W innych nastrojach byli za to piłkarze z Dłutowa, którzy po ciężkim meczu wygrali z Tornado Łódź 3:2. Obie drużyny były bardzo zmobilizowane i nastawione na wygraną. Goście zagrali w odmienionym składzie w porównaniu do spotkania sprzed tygodnia. W ich ekipie zabrakło kilku kluczowych zawodników. Jak się jednak okazało największym problemem tego dnia był silny wiatr, który wyprawiał z piłką co chciał. Na grę miało również wpływ nierówne boisko w Sobieniu.

Spotkanie z impetem rozpoczęli goście. Już po 10 minutach mogli prowadzić 2:0, niestety w kilku sytuacjach zabrakło im szczęścia. Pozostała część pierwszej połowy przypominała bardziej przeciąganie sznura, a duża ilość strat z obu stron sprawiła, że nie było to najlepsze widowisko. Po przerwie natchnieni gospodarze od początku ruszyli na Dłutowian. Gra nabierała tempa i mogła się podobać. Składne akcje przeprowadzały obie drużyny, niestety dalej bez goli. Około 70. minuty po błędzie ostatniego obrońcy Dłutowa, piłkę po prawej stronie boiska przejął napastnik z Sobienia i stanął przed szansą pokonania bramkarza gości. Niestety uderzył tak nieczysto, że piłka minęła o kilka metrów lewy słupek bramki. Na nieszczęście Orlika, sprawdziło się stare porzekadło, że niewykorzystane sytuacje mogą się mścić, i tak w 85. minucie zawodnicy z Dłutowa dopięli swego, strzelając bramkę na wagę zwycięstwa. Po składnej akcji, bramkę strzelił zawodnik, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko. Dłutów miał jeszcze szansę na podwyższenie wyniku. Po złym wykonaniu rzutu wolnego przez zawodników z Sobienia, groźną kontrę przeprowadzili goście. W ostatniej chwili jednak strzał lewego pomocnika został przyblokowany przez obrońcę, a piłka wyszła na rzut rożny. Po tej sytuacji sędzia zakończył spotkanie.

Dłutów wygrywając ten mecz zachował szansę awansu, tym samym raczej eliminując z walki o tytuł piłkarzy z Sobienia.

Orlik Sobień – GLKS Dłutów 0:1 (0:0)

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments