AKTUALNOŚCI
Mateusz Jaworski walczy o życie

Jeszcze niedawno grał w piłkę w czwartoligowej Warcie Sieradz. Dziś 22-letni Mateusz Jaworski walczy o życie. Od stycznia zmaga się bowiem z arcytrudnym rywalem – mięsakiem Ewinga i mimo heroicznego boju potrzebuje wsparcia. Pomóc może każdy, a Mateusz czeka na to, aby móc wyruszyć do Stanów Zjednoczonych. Tam podejmie ostateczną walkę i ma szansę ją wygrać.


keeza komplety sportowe

W styczniu Mateusz usłyszał, że ma złośliwy nowotwór, z dużym prawdopodobieństwem jest to Mięsak Ewinga w fazie rozsiewu. Przerzuty widoczne były w płucach i wątrobie. Kolejne informacje były tylko gorsze: przypadek nieoperacyjny z powodu wielkości i rozległości guza. Szok, bo każdy dzień kończył i zaczynał się myślą, jaki potwór rośnie w jego ciele i nikt na ten moment nic nie jest w stanie z nim zrobić! A on zabija Mateusza! Jedyne, co lekarze w Polsce mogli zaproponować, to standardowa chemioterapia. Mój brat jest po 3 dawce, ale wyniki badań pozbawiły nas złudzeń – nie ma oczekiwanych rezultatów. Nowotwór nie reaguje na chemię, nie zmniejsza się tak, jak oczekiwali tego lekarze! – nie kryje rozpaczy brat 22-latka.

Nieustannie poszukujemy innych, skutecznych metod leczenia, na całym świecie, by ratować mojego brata! Pojawiła się szansa na badania genetyczne guza w USA, które pozwolą dopasować leczenie do charakterystyki nowotworu. To pozwoli dobrać najskuteczniejsze leczenie, które zadziała! To wszystko są jednak ogromne koszty liczone w tysiącach złotych. Bardzo chcemy jak najszybciej wysłać wyniki Mateusza do USA, bo od tego zależy wybór dalszego leczenia! Jeśli okaże się, że można zastosować chemioterapię biologiczną, Mateusz ma szansę wziąć udział w badaniach klinicznych! – dodaje brat Mateusza.

Zbiórka prowadzona jest na portalu siepomaga.pl
LINK

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments