Bracia Wagner dają punkt

Czartoria Ręczno po niezwykle emocjonującym spotkaniu (piotrkowska klasa B – grupa II) zremisowała na własnym boisku z wyżej notowanym zespołem LKS Dobryszyce 2:2 (1:2). Bramki dla gospodarzy zdobyli bracia: Tomasz i Adam Wagner.

Spotkanie dla gospodarzy rozpoczęło się wyśmienicie, bowiem już w 41. sekundzie prowadzenie Czartorii dał Tomasz Wagner, który niepilnowany w polu karnym wykorzystał fantastyczne podanie ze skrzydła od swojego brata i strzelając lewą nogą obok bramkarza gości zdobył bramkę. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, gdyż już pięć minut później rywale po rzucie wolnym z prawej strony boiska głową strzelili gola.
Dobryszyce w kolejnych minutach przejęły inicjatywę i zaczęły groźnie atakować. Dobrze jednak spisywał się golkiper Czartorii, Grzegorz Żak, który kilka razy popisał się dobrymi interwencjami. W 24. minucie mieliśmy natomiast bardzo dużo szczęścia, gdy w sytuacji „1 na 1” napastnik gości strzelił obok bramki. Czartoria odpowiedziała chwilę później strzałem Tomka Wagnera, ale uderzenie było zbyt lekkie, aby zaskoczyć po raz drugi bramkarza LKS Dobryszyce. Do końca pierwszej części spotkania przewagę mieli gracze rywali, ale długo nie mogli udokumentować jej bramką, gdyż często pudłowali. W 39. minucie po raz kolejny gracz gości znalazł się sam przed Grześkiem. Bramkarz Czartorii próbujący złapać futbolówkę zahaczył ręką zawodnika rywali i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał grający trener Dobryszyc, Michał Szczepański.
W 60. minucie wychodzący na czystą pozycję  Kamil Ślusarczyk został zahaczony w polu karnym  przez rywala i sędzia drugi raz w tym meczu podyktował rzut karny, którego na gola wyrównującego zamienił Adam Wagner. Napastnik Czartorii strzelił w prawy róg bramkarza, a ten poszedł w przeciwną stronę. W kolejnych minutach szalę zwycięstwa na swoją korzyść mogła przechylić na swoją stronę drużyna gospodarzy, ale zabrakło odrobiny szczęścia i precyzji.

Czartoria Ręczno – LKS Dobryszyce 2:2 (1:2)
Bramki dla gospodarzy: Tomasz Wagner 1, Adam Wagner 60-karny

Źródło: czartoriareczno.futbolowo.pl