Widzew Łódź odpadł z Pucharu Polski

Mimo prowadzenia do przerwy 1:0 z Wisłą Kraków Widzew Łódź nie zagra w 1/4 finału Pucharu Polski. Zespół Janusza Niedźwiedzia przegrał 1:3 (1:0) i może już skoncentrować się tylko na występach w I lidze i wywalczeniu awansu do Ekstraklasy. Widzewiacy w drugiej połowie oddali inicjatywę drużynie Białej Gwiazdy i to skończyło się dla nich najgorzej jak mogło.

Widzew rozpoczął od żywiołowych ataków i w pierwszej połowie to on posiadał zdecydowaną przewagę. Aż szkoda, że udokumentował ją tylko jedną bramką. W 29. minucie piłkę do siatki skierował Dominik Kun. Przy lepszej skuteczności łódzki zespół mógł prowadzić wyżej, a nawet zamknąć mecz. Wisła przetrzymała jednak ten napór, a w drugiej połowie to ona przejęła inicjatywę. I uczyniła to na tyle skutecznie, że odwróciła losy meczu. Motorem napędowym był Yaw Yeboah. Dwoił się i troił i co chwilę zagrażał widzewskiej bramce. Do wyrównania doprowadził w 64. minucie Felicio Brown Forbes, a na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu prowadzenie dał Wiśle Jan Kliment.  Widzew miał jeszcze sytuację aby doprowadzić do dogrywki. Nie pozwolił jednak na to Paweł Kieszek broniąc strzał głową z najbliższej odległości. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Wisła wykorzystała wyjście z własnej bramki Jakuba Wrąbla i Jan Kliment ustalił wynik tego spotkania na 3:1.

Widzew Łódź – Wisła Kraków 1:3 (1:0)
Bramki: Dominik Kun 29 – Felicio Brown Forbes 64, Jan Kliment 86, 90

Widzew: Wrąbel – Stępiński ż (89′ Tomczyk), Dejewski, Tanżyna (35′ Nowak) – Zieliński, Marek Hanousek, Kun, Danielak (76′ Michalski), Gołębiowski (75′ Karasek), Nunes (89′ Letniowski) – Guzdek