AKTUALNOŚCI
Niespodzianki w Deynie

13. kolejka wojewódzkiej ligi Deyna obfitowała w wiele niespodzianek. O szczegółach w obszernej relacji nowego współpracownika Łódzkiego Futbolu – Michała Lewandowskiego, który jest opiekunem tej klasy rozgrywkowej.


tomadex wszystko dla kibica

Niedziela godzina 11:00. Na boisku Tomaszowskiego OSiR pojawili się piłkarze miejscowej Mazovii, a także przyjezdny Widok Skierniewice. Widok chciał się odbudować po klęsce w Bełchatowie, Mazovia liczyła na podtrzymanie passy z pierwszego meczu. Widok ku zdziwieniu gospodarzy w pierwszej połowie bronił się nielicznie wychodząc z akcjami. Mazovia atakowała, ale po prostu brakowało szczęścia w kluczowych momentach akcji. Najpierw Urbańczyk trafił piłką w poprzeczkę, a w następnej akcji pokierował ją w słupek. Następna akcja też nie przyniosła zmiany rezultatu , piłka nastrzelona w pole karne przeleciała po linii bramkowej i … wyleciała z niej. Tutaj swoje zrobiły nierówne boisko i silny wiatr. Ten ostatni czynnik sprawił że Widok oddał jedyny celny strzał w pierwszej połowie. Piłka zagrana do napastnika gości za plecy obrońców, środkowy obrońca nie wybija piłki, w następstwie tego akcja sam na sam i Widok wygrywa 1:0.

W drugiej połowie podbudowani skierniewiczanie ruszyli śmielej do ataków, ale znowu bliżej trafienia bramki byli gospodarze. Do trzech razy sztuka – nie sprawdziło się w przypadku Urbańczyka który w dogodnej okazji trafił wprost w bramkarza. Niewykorzystane okazje się mszczą. Widok wyprowadza atak który kończy się celnym strzałem i to był drugi strzał w bramkę i druga bramka. Do końca Mazovia starała się jeszcze strzelić chociaż honorowego gola, ale nie udało się. Widok oddalił się od strefy spadkowej, natomiast Mazovię czeka kolejna nerwowa runda.

Na pozostałych boiskach Włókniarz Moszczenica kontynuuje dobrą passę, tym razem pokonał ŁKS Lódź. Kolejną przykrą niespodziankę sprawił Pogoń-Ekolog. Tym razem znów przegrał z Ceramiką Opoczno 2-3. Opocznianie notują bardzo dobrą runde wiosenną i niwelują dystans do prowadzącej trójki. Obrońcy tytułu grają tę rundę bez swoich najważniejszych zawodników którzy zostali przesunięci do IV ligowej drużyny. Sport Perfect nie zwalnia i tym razem pewnie lecz bez fajerwerków pokonał MULKS Łask 2-0. Tym samym włączył się na dobre do walki o tytuł. Mogą podziękować UKS SMS Łódź , który pokonał dotychczasowego lidera – GKS Bełchatów 1-0.

Oto wyniki:
Pogoń Ekolog Zduńska Wola – Ceramika Opoczno 2:3
MULKS Łask – Sport Perfect 0:2
Włókniarz Moszczenica – ŁKS Łódź 2:1
UKS SMS Łódź – GKS Bełchatów 1:0
UKS Mazovia – Widok Skierniewice 0:2
Zawisza Rzgów – Boruta Zgierz 2:3

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments