AKTUALNOŚCI
Mecz na szczycie dla ŁKS-u

W 13. kolejce grupy A łódzkiej klasy Górski doszło do bezpośredniego pojedynku lidera z wiceliderem. Ponieważ przewaga ŁKS-u nad Widzewem wynosiła 5 punktów, goście chcąc jeszcze myśleć o wygraniu rozgrywek musieli zagrać o całą pulę.


Mecz od początku był wyrównany i oba zespoły miały okazję objąć prowadzenie. Z wykorzystaniem korzystnych sytuacji lepiej poradził sobie ŁKS i po podaniu Damiana Henca z prawego skrzydła gola z bliska strzelił Przemysław Płacheta. Po stracie gola do ataku przystąpił Widzew. Jednak prowadzenie ŁKS-u utrzymało się do końca pierwszej połowy.
W drugiej części Widzew nadal atakował. Ataki gości zakończyły się sukcesem, gdy Michał Góral z bliska strzelił do siatki. Wówczas gra ponownie się wyrównała. Obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Od pięćdziesiątej minuty drużyna ŁKS zaczęła górować w środku pola. I właśnie po akcji środkiem nastąpiło podanie na lewe skrzydło, skąd Przemysław Płacheta skierował piłkę do Damiana Henca, który umieścił ją w siatce. Po strzeleniu gola gospodarze zagęścili środek pola i Widzew nie doszedł już do pozycji strzeleckich.
W ten sposób odnotowaliśmy sukces drużyny ŁKS, która po wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie meczu wygrała z robiącą wyraźne postępy drużyną Widzewa.

Kolejny kandydat do zajęcia czołowej lokaty SMS Łódź podejmował GKS Ksawerów. Miejsca w tabeli kazały upatrywać kandydata do zwycięstwa w drużynie SMS, jednak to GKS Ksawerów, który tydzień temu postraszył lidera, pierwszy objął prowadzenie. Drużyna SMS musiała „gonić wynik”. Okazji do strzelenia goli nie brakowało, jednak z ich wykorzystaniem było już dużo gorzej. Ostatecznie na bramkę została zamieniona jedna sytuacja i zanotowaliśmy niespodziewany remis 1:1.

W Zgierzu dziewiąty w tabeli MKP Boruta podejmował ósmy Sokół Aleksandrów. Zgierzanie w pełni wykorzystali atut własnego boiska i po obfitujący w wiele sytuacji strzeleckich meczu wygrali z wyżej notowanym przeciwnikiem 5:3.

Kolejną niespodziankę zanotowaliśmy na stadionie Łodzianki, gdzie przyjechał UKS Włókniarz Pabianice, nie posiadający jeszcze punktu. Pomimo dwóch goli strzelonych przez Bartka Rauze gospodarze schodzili z boiska pokonani. Goście strzelili trzy bramki i odnotowali pierwsze zwycięstwo, i to na boisku wyżej sklasyfikowanego rywala. Za tydzień okazja na kolejne punkty, ale poprzeczka umieszczona będzie znacznie wyżej, bo do Pabianic wybiera się ŁKS.

Wyniki 13 kolejki:
MKP Boruta Zgierz – Sokół Aleksandrów 5:3
(Norbert Błaszczyk x3, Marcin Banasiak, Jan Kowalski – Daniel Sawicki, Jan Kacprzak, Jakub Rogalski)

UKS SMS Łódź – GKS Ksawerów 1:1
(Krzysztof Ruszkiewicz – Adrian Poros)

ŁKS Łódź – Widzew Łódź 2:1
(Przemysław Płacheta, Damian Henc – Michał Góral)

MKS Łodzianka – UKS Włókniarz Pabianice 2:3
(Bartek Krauze 2 – Mateusz Kuśniarski, Michał Woźniak, Dawid Pawluk)

W czternastej kolejce najciekawiej zapowiadają się mecze drugiego w tabeli Widzewa z trzecim UKS SMS i szóstego GKS Ksawerów z czwartym CHKS Łódź.

Plan 14 kolejki:
Sokół Aleksandrów – MKS Łodzianka
UKS Włókniarz Pabianice – ŁKS Łódź
Widzew Łódź – UKS SMS Łódź
GKS Ksawerów – CHKS Łódź
MKS Kutno – MKP Boruta Zgierz

Mecze odbędą się we wtorek 19 kwietnia, godz. 17.00.

Autor: Andrzej Sut

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments