Bezcenne trzy punkty Pelikana Łowicz

Pelikan Łowicz pokonał w niedzielę na swoim boisku, w meczu 32. kolejki grupy pierwszej III ligi, ostatnią w tabeli  issę Szczuczyn 3:0 (3:0) i dzięki temu pozostaje w ligowej tabeli nad strefą spadkową. Drużyna prowadzona przez trenera Pawła Jakóbiaka ma teraz na koncie, tak jak i KS Sand-Bus Kutno, 39 punktów, a zajmująca miejsce spadkowe Pilica Białobrzegi 35.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszych 45 minutach. Faworyzowani łowiczanie od początku spotkania zyskali przewagę, ale gola strzelili dopiero w 28. minucie. Bramkarza przyjezdnych pokonał Eryk Woliński. Dwa kolejne trafienia to już dzieło Szymona Sołtysińskiego. Oba gole padły z rzutów karnych.

Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, ale czwartego gola strzelić nie zdołali. W najbliższą sobotę (21 maja) Pelikana czeka prestiżowy pojedynek w Skierniewicach z Unią. Dla kibiców obu tych drużyn są to derby.

Pelikan Łowicz – Wissa Szczuczyn 3:0 (3:0)
Bramki: Eryk Woliński 28, Szymon Sołtysiński 38 karny, 45-karny

Pelikan: Orzeł – Stawikowski, Pomianowski (67′ Kolus), Łojszczyk, Sołtysiński (78′ Kuciński) – Woliński (46′ Falkowski), Olpiński, Pawlicki (73′ Mycka), Garnysz (67′ Tomaszewski)  – Tabor, Dwórzyński.