Ursus wziął rewanż za jesienną porażkę

Ursus Warszawa przegrał w rundzie jesiennej na swoim boisku z Lechią Tomaszów Mazowiecki aż 0:5 (0:2). W niedzielę podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka, który w przeszłości prowadził tomaszowian, zrewanżowali się ekipie trenera Dominika Bednarczyka (na zdjęciu) i wygrali w Tomaszowie 3:0 (2:0). Wszystkie bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył Michał Strzałkowski.

Goście wyszli na prowadzenie już w 11 minucie. Dziewięć minut przed zmianą stron grający dobre spotkanie Michał Strzałkowski podwyższył na 2:0. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w 78. minucie. Lechia grała bezbarwnie i w niczym nie przypominała drużyny, która jesienią wygrała tak wysoko na boisku Ursusa.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Ursus Warszawa 0:3 (0:2)
Bramki: Michał Strzałkowski 11, 36, 78

Lechia: Baran – Jakubczyk, Dunajski, Cyran, Drabik (78′ Warczyk) – Lewiński (78′ Uchroński), Zima (46′ Nowak), Szymczak, Kaproń (85′ Cieślik) – Morenkov, Sulima (46′ Biernat).