AKTUALNOŚCI
30 maja ważny dzień dla Akademii GKS

Na najbliższym posiedzeniu zarządu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, które planowane jest 30 maja, rozpatrywana będzie sprawa gry Akademii GKS Bełchatów w rozgrywkach seniorskich sezonu 2022/2023. Akademia włączona została już w poczet członków ŁZPN dwa miesiące temu, a w najbliższym czasie ma złożyć w siedzibie związku odpowiednie dokumenty.

getry piłkarskie keeza

To nie może być oczywiście kontynuacja GKS Bełchatów S.A, ale zupełnie nowy podmiot, który będzie chciał grać w prowadzonych przez nas rozgrywkach. Akademia GKS Bełchatów ma taką prośbę do nas złożyć w najbliższych dniach, a na posiedzeniu zarządu 30 maja będziemy na ten temat dyskutować. Nie chcę tutaj mówić, od jakiej ligi rozpocznie grę Akademia, bo zależy to od wielu czynników. Najwyższą prowadzoną przez nas klasą rozgrywkową jest IV liga – powiedział Łódzkiemu Futbolowi Adam Kaźmierczak.

Posłuchaj prezesa ŁZPN.

Prezes powiedział również, że decyzja zarządu ŁZPN w dużej mierze będzie zależała od tego, co zagwarantuje Akademia. – Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że my teraz zezwolimy na grę np. w IV lidze temu podmiotowi, a za rok-dwa sytuacja się powtórzy. Mam nadzieję, że ludzie, którym dobro bełchatowskiej leży na sercu staną na wysokości zadania i stworzą budżet dający możliwość o realną szansę rywalizacji sportowej. To podstawowe zadanie nowego zarządu GKS – dodał prezes ŁZPN.

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Toni
1 miesiąc temu

My PTC Pabianice jako zasłużony klub założony w 1906 roku też chcemy grać w IV lidze.