Przegrana ŁKS na koniec fatalnego sezonu

ŁKS Łódź przegrał w ostatnim meczu pierwszoligowego, nieudanego dla siebie, sezonu w Katowicach z GKS 0:2 (0:1). Zapewne po raz ostatni oglądaliśmy w zespole z alei Unii niektórych piłkarzy. Zmienić ma się także szkoleniowiec. Ostatecznie podopieczni trenera Marcina Pogorzały zakończyli rozgrywki na 10 miejscu i nie udało się im awansować nawet do baraży.

W Katowicach pierwsi gola mogli jednak strzelić łodzianie, ale bramkarz GKS obronił strzał Kelechukwu Ibe-Torti w 17. minucie. Tuż przed przerwą Rafał Figiel uderzeniem zza linii pola karnego pokonał Michała Arndta. Goście nie mieli okazji bramkowych.

Tuż po wznowieniu gry na uderzenie zdecydował się Adrian Błąd, a piłka po drodze otarła się o Macieja Dąbrowskiego i wylądowała w siatce łódzkiej bramki. Więcej goli w tym meczu już nie padło, a katowiczanie wygrali zasłużenie.

Kończy się tym samym pewna epoka w łódzkim klubie. Coraz głośniej mówi się o powrocie do ŁKS Kazimierza Moskala, który jednak stawia warunek – nie będzie współpracował ze stojącym za jego wcześniejszym zwolnieniem Krzysztofem Przytułą. Mecz w Katowicach był pożegnaniem z Przeplatanką na piersi dla wielu piłkarzy. Najbliższe dni przyniosą pewnie wiele komunikatów o ruchach kadrowych, zmianach w sztabie szkoleniowym. Najważniejsze jednak dla ŁKS jest to, aby dostał licencję na I ligę.

GKS Katowice – ŁKS Łódź 2:0 (1:0)
Bramki: Rafał Figiel 43, Maciej Dąbrowski (sam.) 46

ŁKS: Arndt – Dankowski (64′ Wszołek), Dąbrowski (74′ Lorenc), Monsalve, Klimczak – Moreno, Tosik, Pirulo, Trąbka (83′ Nowacki), Kelechukwu (64′ Janczukowicz) – Radaszkiewicz (74′ Kowalczyk).