AKTUALNOŚCI
Duże pieniądze dla GKS Bełchatów

Milion 250 tysięcy złotych otrzymał GKS Bełchatów od PGE Górnictwa i Energetyki Konwencjonalnej na grę w IV lidze łódzkiej. Uroczyste wręczenie symbolicznego czeku odbyło w bełchatowskiej Hali Energia. Pieniądze pozwolą drużynie Bogdana Jóźwiaka walczyć z powodzeniem o III ligę. Oprócz GKS wsparcie otrzymała także Skra Bełchatów (siatkówka).

gadzety kibica keeza

 

Sponsorowanie Energetycznego Klubu Sportowego EKS SKRA Bełchatów oraz reaktywowanej drużyny GKS Bełchatów przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wpisuje się w przyjętą politykę spółki, promującą GiEK jako Mecenasa sportu, wspierającego rozwój kultury fizycznej w regionach naszej działalności. Celem zawartych umów jest wsparcie działań jakie podejmuje stowarzyszenie i GKS Bełchatów, wpływających na wzrost świadomości społeczeństwa co do wagi edukacji i sportu, ale przede wszystkim kontynuacja tradycji związanych z piłką siatkową oraz piłką nożną tu w Bełchatowie – powiedział Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jestem niezmiernie szczęśliwy. Wsparcie, które dziś otrzymujemy umożliwi nam rozpoczęcie treningów. Drużyna GKS Bełchatów będzie mogła rozpocząć rozgrywki w IV lidze właśnie dzięki sponsoringowi PGE GiEK. Bez tego nie byłoby to możliwe. GKS Bełchatów i jego 45 lat historii to ogromny kapitał, tysiące wychowanków, aktualnie ponad 300 dzieci w Akademii GKS Bełchatów, ogromne rzeszy kibiców… Te liczby, a także dzisiejsze wydarzenie pokazuje, że warto rozwijać piłkę nożną w Bełchatowie – powiedział Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów.

Źródło i zdjęcie: Departament Komunikacji PGE GiEK

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
jovnv
2 miesięcy temu

PGE najpierw doprowadziło GKS do upadku, a teraz go sponsoruje w amatorskiej lidze. Kiełbasa wyborcza…

Jaaa
2 miesięcy temu

To je circus.

Woj
2 miesięcy temu

Dobra decyzja musimy mieć ponownie 3 kluby na poziomie centralnym w województwie. Tylko Łks GKS i Widzew na to zasługują.

K.S.
2 miesięcy temu

Żal na to patrzeć jak rozkłada się lokalną piłkę takimi działaniami 🙁 Promocja oszustwa, nieuczciwości, kolesiostwa…. Taki powinien być sport ?

dział
2 miesięcy temu

To nie karawana a karawan pogrzebowy. Ten twór będzie pośmiewiskiem w całym ŁZPN.