Widzew bez punktów po dobrym meczu

Takich meczów chciałoby się oglądać więcej. Spotkanie 3. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Widzewem Łódź i Lechią Gdańsk dostarczyło kibicom wiele emocji. Widzew dwukrotnie wyrównywał, ale na trafienie Flavio Paixao z 86. minuty odpowiedzi już nie znalazł. Lechia wygrała w Łodzi 3:2 (2:1), ale zespół Janusza Niedźwiedzia nie może się wstydzić swojej postawy.

O tym, że rozegranie spotkania stało od rana pod znakiem zapytania informował praktycznie każdy piłkarski portal. Pracownicy Widzewa i MAKiS stanęli na wysokości zadania, uporali się z efektami ulewnych opadów i punktualnie o 20:00 Szymon Marciniak z Płocka rozpoczął pojedynek.

Pięć minut po pierwszym gwizdku arbitra było 1:0 dla Lechii. Maciej Gajos podprowadził piłkę pod pole karne, huknął jak z armaty i Henrich Ravas musiał wyciągać piłkę z bramki. Widzew nie załamał się jednak, szybko ruszył do odrabiania strat i już w 12. minucie doprowadził do remisu. Bartłomiej Pawłowski był faulowany w polu karnym i pewnie wykorzystał jedenastkę. Michał Buchalik wyczuł jego intencje, ale strzał był zbyt mocny i zbyt precyzyjny. Obie drużyny nie zamierzały się murować i bronić dostępu do własnej bramki. Obie stwarzały sytuacje, ale do przerwy 2:1 prowadziła Lechia. Flavio Paixao strzelił, Ravas odbił piłkę, a dobił ją Łukasz Zwoliński.

Druga połowa rozpoczęła się od żywiołowych ataków Widzewa, który za wszelką cenę chciał doprowadzić ponownie do remisu. Ta sztuk udała się w 71. minucie. Podanie Nunesa wykorzystał Jordi Sanchez, a ponad 17 tysięcy kibiców oszalało ze szczęścia. Remis nie zadowalał żadnej z drużyn. W 82. minucie gola mógł strzelić Shehu, ale posłał piłkę nad poprzeczką. 240 sekund później wynik na 3:2 dla gości ustalił Paixao, który najpierw ograł Bożidara Cżorbadzijskiego, a później nie dał szans Ravasowi.

Widzew Łódź – Lechia Gdańsk 2:3 (1:2)
Bramki: Bartłomiej Pawłowski 12-karny, Jordi Sanchez 71 – Maciej Gajos 5, Łukasz Zwoliński 40, Flavio Paixao 86

Widzew: Ravas – Zieliński (62′ Danielak), Stępiński, Czorbadżijski, Żyro, Nunes (81′ Kreuzriegler) – Terpiłowski (81′ Sypek), Kun (62′ Jordi Sanchez ż), Hanousek, Letniowski (72′ Shehu ż) – Pawłowski