Trzecia ligowa wygrana ŁKS z rzędu

ŁKS Łódź pokonał w sobotni wieczór w Głogowie Chrobrego i jest to trzecia z rzędu ligowa wygrana zespołu trenera Kazimierza Moskala. To także pierwszy zwycięski mecz łodzian w starciu o punkty z Chrobrym po trzech porażkach po 0:1. W najbliższą środę ŁKS ma szansę na kolejne trzy punkty, bowiem podejmie na stadionie im. Władysława Króla Puszczę Niepołomice.

Już w 3 minucie ełkaesiacy wyszli na prowadzenie, a gola z rzutu karnego strzelił niezawodny Pirulo. Już pięć minut później było 2:0 dla łodzian, a piłkę w siatce Chrobrego ponownie umieścił Pirulo. Tym razem wykorzystał dokładne podanie Nelsona Balongo.

Miejscowi odpowiedzieli bramką dopiero w 51 minucie. Marka Kozioła, który po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się między słupkami, pokonał Mateusz Bochnak. Po bramce miejscowi przycisnęli, ale łodzianie przetrwali napór, a w 76 minucie Mateusz Kowalczyk strzelił trzeciego gola. Miejscowi odpowiedzieli drugim golem Mateusza Bochnaka.

Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 2:3 (0:2)
Bramki: Mateusz Bochnak 51, 89 – Pirulo 10, 15. Mateusz Kowalczyk 76

ŁKS: Kozioł – Wszołek (58′ Kuźma), Dąbrowski, Monsalve, Szeliga – Kowalczyk, Pirulo (86′ Javi Moreno), Kort (58′ Dankowski), Trąbka – Biel (73′ Kelechukwu), Balongo (73′ Janczukowicz)