Rezerwy Legii za silne dla Pelikana Łowicz

Pelikan Łowicz rozpoczął sezon w grupie pierwszej III ligi od wyjazdowej wygranej z beniaminkiem Mławianką Mława 2:0. W piątkowe popołudnie nie było już tak dobrze, bo łowiczanie przegrali na swoim boisku z zespołem rezerw ekstraklasowej Legii Warszawa 0:2. Przez ostatnie pół godziny miejscowi grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Artura Stawikowskiego.

Goście rozstrzygnęli losy meczu na swoją korzyść, na samym jego początku. Najpierw do bramki Pelikana trafił Witold Kamiński, a potem Rafał Maciejewski. Miejscowi mieli szansę na gola, ale dobrą okazję zmarnował Jakub Tabor.

W pierwszym kwadransie po przerwie Pelikan przeważał i mógł trafić do warszawskiej bramki. Najlepszą okazję miał Adrian Olpiński, ale piłkę po jego strzale na słupek sparował bramkarz Legii II. W 61. minucie arbiter ukarał czerwoną kartką Artura Stawikowskiego. To podcięło ostatecznie skrzydła Pelikanowi.

Pelikan Łowicz – Legia II Warszawa 0:2 (0:2)
Bramki: Witold Kamiński 8, Rafał Maciejewski 14

Pelikan: Orzeł – Pawlicki, Mycka (46′ Woliński), Dwórzyński, Stawikowski – Falkowski (74′ Grądzki), Tabor, Pomianowski (74′ Patora), Olpiński (63′ Garnysz) – Łojszczyk (46′ Flaszka), Sołtysiński.