Druga z rzędu porażka Warty Sieradz

Słaby początek sezonu w wykonaniu Warty Sieradz, która jest beniaminkiem grupy pierwszej III ligi. Podopieczni trenera Marcina Węglewskiego przegrali w środę na swoim boisku z Pelikanem Łowicz 2:3 i była to druga z rzędu porażka sieradzan. W minioną sobotę ulegli na wyjeździe Pogoni Grodzisk Mazowiecki 1:3. Na koncie Warty są trzy punkty z pierwszej kolejki.

W meczu z Pelikanem już w 9. minucie bramkarz Warty Kamil Miazek musiał sięgnąć do siatki. W pole karne gospodarzy wpadł Szymon Sołtysiński i mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę. W 33 minucie było już 2:0 dla Pelikana. Tym razem Jakub Tabor zaskoczył sieradzkiego bramkarza strzałem po ziemi w prawy róg bramki.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli przeważać, ale nic z tego nie wynikało. W 70. minucie przyjezdni skutecznie skontrowali. Akcję wzorowo wykończył Kamil Łojszczyk, który na boisku pojawił się kilka minut wcześniej. Warta odpowiedziała golem rezerwowego Bartłomieja Kręcichwosta. W 83 minucie miejscowi przegrywali już tylko 2:3, bo piłkę do własnej bramki wpakował głową Eryk Woliński. Na wyrównanie nie wystarczyło już sieradzanom czasu.

Warta Sieradz – Pelikan Łowicz 2:3 (0:2)
Bramki: Bartłomiej Kręcichwost 73, samobójcza 83 – Szymon Sołtysiński 9, Jakub Tabor 33, Kamil Łojszczyk 70

Warta: Miazek – Bednarek, Stolarczyk, Mielczarek (73′ Pluta), Chojecki (46′ Pawłowski) – Filipiak (41′ Kręcichwost), Kępczyński, Głowacki, Sionkowski (41′ Król) – Lewandowski, Płaneta (64′ Pawlak)

Pelikan: Orzeł – Dwórzyński, Olipiński (76′ Patora), Woliński, Falkowski (69′ Garnysz) – Mycka, Tabor (81′ Sójka), Pawlicki, Flaszka (69′ Łojszczyk) – Sołtysiński (76′ Grądzki), Pomianowski.