Lider IV ligi łódzkiej trzyma się mocno

Widzew II Łódź jedynym zespołem niepokonanym w IV lidze. W sobotę podopieczni trenera Patryka Czubaka pokonali na wyjeździe spadkowicza z grupy pierwszej III ligi Sokoła Aleksandrów 3:1. Było to 10 w tym sezonie zwycięstwo łodzian w lidze. Widzewiacy mają teraz na koncie 31 punktów i otwierają ligowy ranking. Pokonani zgromadzili dotychczas o 11 punktów mniej.

To było zacięte i dobre spotkanie. Widzewiacy wyszli na prowadzenie w 11 minucie po golu Mateusza Kempskiego. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w 30 minucie.

Po zmianie stron do bardziej zdecydowanego ataku ruszył, nie mający nic do stracenia, Sokół i w 60 minucie Jakub Horoszkiewicz pokonał widzewskiego bramkarza. Nie zdołał jednak wyrównać, tracąc w końcówce jeszcze jednego gola. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Mateusz Kempski, który ma już na koncie osiem goli w IV lidze. Chwilę wcześniej Konrad Niedzielski nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Miłosz Rogalewicz, bramkarz gospodarzy.

Sokół Aleksandrów – Widzew II Łódź 1:3 (0:2)
Bramki: Jakub Horoszkiewicz 60 – Mateusz Kempski 11, 39, 90

Sokół: Rogalewicz – Pawlak, Gmosiński (60′ Horoszkiewicz), Pękała, Dziuba (84′ Góral) – Wolinowski, Woźniczak, Pawlikowski, Madejski – Kania, Jończyk (75′ Pawlikowski).

Widzew II: Buczkowski (20′ Praiss) – Pokorski (82′ Owczarek), Lenart, Chwałowski, Tlaga (60′ Burliga) – Plichta (66′ Trenkner), Przybułek, Kazimierowicz, Niedzielski – Kempski, Mąka (84′ Cybulski).