AKTUALNOŚCI
Poznaj zalety stacjonarnego roweru

Wiosną i latem, kiedy robi się ciepło, z radością ćwiczymy na świeżym powietrzu. Z garażu lub piwnicy wyciągamy swój rower, pompujemy koła i ruszamy odkrywać najbliższe okolice. Problem pojawia się wraz z nadejściem jesieni i zimy. Chłód i złe warunki atmosferyczne uniemożliwiają trening. Świetnym rozwiązaniem jest w tym wypadku rower stacjonarny.

gadzety kibica keeza

 

Taki sprzęt pozwala zachować kondycję przez cały rok, bez względu na pogodę za oknem. Nawet najgorsza ulewa nie może być wymówką. Rower stacjonarny to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, które pojawiły się po wakacjach all inclusive. To aktywność fizyczna idealna zarówno dla osób młodych, jak i starszych. Jazda na rowerze stacjonarnym nie obciąża stawów i minimalizuje ryzyko kontuzji. Jak więc wybrać najlepszy rower stacjonarny?

Artykuł sponsorowany

Jak dopasować rower stacjonarny?

Osoby, które słyną z silnej woli, wychodzą na dwór i jeżdżą na rowerze cały rok, jest stosunkowo niewiele. Tym zawodnikom niestraszne są wiatry, deszcz, czy chłód. Dla osób, które szybko i łatwo znajdują wymówki, by na rower nie iść, najlepszym rozwiązaniem jest rower stacjonarny. Jak, czytamy na stronie 32m2treningu.pl, aby kupić dobrze dopasowany rower, potrzebujemy odrobinę rozeznać się w temacie. Produkt powinien być do nas dopasowany pod względem programów, z których będziemy korzystać. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany model posiada szybki start, kontrolę tętna, możliwość wykonania testu sprawności oraz programy predefiniowane. Te ostatnie sprawiają, że jazda na rowerze jest po prostu ciekawsza. Zostanie nam z góry narzucony swego rodzaju reżim. Nie ma tu miejsca na wymówki i ręczne ustawiane mniejszego oporu. Programy te są niczym trener personalny, który motywuje nas do maksymalnego wysiłku przynoszącego oczekiwane rezultaty. Rower stacjonarny musi być także trwały i wykonany z tworzywa dobrej jakości. Jego cena powinna być proporcjonalna do jakości. Ważne, aby umożliwiał swobodną regulację wysokości siedziska, bowiem tylko wtedy nasza jazda będzie komfortowa i zdrowa.

Rodzaje trenażerów, czyli jakie warianty mamy do wyboru?

Rynek rowerów stacjonarnych jest różnorodny i bardzo szeroki. Każdy z nich zbudowany jest z koła zamachowego i hamulca. To właśnie jego opór czujemy, kiedy trenujemy. Możemy zainwestować w rower mechaniczny, magnetyczny, powietrzny lub elektromagnetyczny. Jeśli zależy nam na rekreacyjnej jeździe aerobowej wystarczy nam hamulcowy mechanizm paskowy. Z kolei dla osób, które mają w planach poważnej treningi interwałowe zdecydowanie lepszym wyborem będzie rower mechaniczny z klockiem hamulcowym. Pojawiają się one najczęściej w rowerach spinningowych.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments