Warta Sieradz bez wyjazdowej wygranej

Nie wiedzie się beniaminkowi grupy pierwszej III ligi Warcie Sieradz na wyjazdach. W sobotę podopieczni trenera Marcina Węglewskiego przegrali w Książenicach z rezerwami warszawskiej Legii aż 1:4 (0:0) i była to już piąta w tym sezonie porażka sieradzan, a trzecia na boisku rywala. Po dziesięciu kolejkach sieradzanie mają na koncie jedynie siedem punktów i znajdują się w strefie spadkowej.

Pierwsza połowa sobotniego meczu nie przyniosła goli, ale już w 47. minucie miejscowi wyszli na prowadzenie. Kamila Miazka strzałem z rzutu karnego pokonał Karol Noiszewski. Kilka minut później Wiktor Płaneta zmusił do kapitulacji bramkarza Legii II pakując piłkę do siatki po strzale głową.

To było jednak wszystko na co stać było sieradzan. Najpierw Wiktor Kamiński strzałem głową wyprowadził legionistów na prowadzenie, a potem gola dołożył Rafał Maciejewski. Wynik meczu ustalił Karol Noiszewski wykorzystując drugi w tym meczu rzut karny.

W najbliższą sobotę (8 września) o 17:00 Warta podejmie Błoniankę Błonie, a mecz rozegrany zostanie przy sztucznych światłach.

Legia II Warszawa – Warta Sieradz 4:1 (0:0)
Bramki: Karol Noiszewski 49-rzut karny, 78-rzut karny, Wiktor Kamiński 65, Rafał Maciejewski 74 – Wiktor Płaneta 56

Warta: Miazek – Król, Pluta (90+2′ Pawlak), Michalski, Mielczarek (73′ Głowacki) – Kraśniewski, Filipiak, Kępczyński (78′ Adamiak), Pawłowski (78′ Dydak) – Lewandowski (78′ Piela), Płaneta.