AKTUALNOŚCI
Duże zmiany w planach przygotowań

Po oficjalnym komunikacie ŁZPN, który opublikował daty rozpoczęcia rundy wiosennej w IV lidze oraz klasach okręgowych kluby musiały pozmieniać zarówno plany meczów sparingowych jak i daty rozpoczęcia treningów. Czwartoligowcy w większości klubów rozpoczną zajęcia już w pierwszej połowie stycznia, a pierwsze mecze sparingowe zagrają o tydzień wcześniej niż planowano.

 

Sparingi, które umówione były na pierwszy weekend marca oczywiście zostały odwołane. Wtedy bowiem, jeśli pozwoli oczywiście na to aura, rozegrane zostaną pierwsze mecze o punkty. Zmiany musieli nanieść w grafik również trenerzy drużyn z klas okręgowych. Przypomnijmy, że IV liga łódzka zacznie ligową wiosnę 4-5 marca, a piłkarze z okręgówek 11-12 marca. Jak zwykle jednak ostateczne słowo należeć będzie od marcowej pogody.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
2 miesięcy temu

Do obserwator, jak to nie ma zawodowców w piątej lidze oczywiście że są, znam przynajmniej ze czterech co żyją z piłki A ja jestem piąty który nic nie robi tylko żyje z piłki w piątej lidze

Obserwator
2 miesięcy temu

tylko nie w srode, w w tej klasie nie ma zawodowcow, zawodnicy pracuja i trudno aby brali urlop na mecz, ktory maja do siebie i rodziny

kamyk
2 miesięcy temu

Bardzo dobra decyzja ŁZPN. Skoro i tak są rozgrywane mecze sparingowe to rozpoczynajmy wcześniej ligę. Nie miejmy juz tych przerw trwająych pół roku.

Poszedłbym nawet dalej jeśli chodzi o klasę okręgową : dodał bym jedną środę np. 31.05 i zakończenie rozgrywek tydzień wcześniej. Bardzo dużo ludzi wyjeżdża na urlopy już właśnie w połowie czerwca. Dodatkowo więcej letnich dni na odpoczynek przyda się każdemu.

Tak właśnie powinno to wyglądać : rozpoczęcie sezonu jak najpóźniej a więc w okolicach 20-25 sierpnia i gra do okolic 20 listopada, wznowienie rozgrywek około 10 marca i gra do okolic 10 czerwca – brawo ŁZPN !