AKTUALNOŚCI
Puchar Tymbarku – zapisy do 28 lutego

Polski Związek Piłki Nożnej, organizator Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, poinformował o przesunięciu ostatecznego terminu zapisów do XXIII edycji rozgrywek na 28 lutego. Pierwotnie zapisy miały potrwać do 31 stycznia, ale ze względu na zimowe ferie zostały przedłużone. To największe, piłkarskie rozgrywki dziecięce w Europie.

 

Docierają do nas sygnały, iż przygotowanie zgłoszenia w ostatnich tygodniach zapisów jest utrudnione w niektórych województwach z powodu trwających tam ferii zimowych. Część szkół nie wzięłaby udziału w zbliżającej się edycji Turnieju z powodu problemów z dopełnieniem formalności w tym okresie. Naszym zadaniem, jako organizatorów, jest upowszechnianie gry w piłkę nożną, więc kierując się troską o dzieci, które nie mogłyby wziąć udziału w zabawie z powodów niezależnych od nich, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu zapisów – wyjaśnia Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego.

Ostateczny termin zapisów przeniesiony został na 28 lutego. – Zwracamy się jednak do szkół z uprzejmą prośbą o nieodkładanie zgłoszeń na ostatnią chwilę – dodaje prezes Kaźmierczak.

Sponsorem głównym Turnieju od 17 lat jest marka Tymbark. Podczas etapów regionalnych obejmują zasięgiem 95% powiatów w Polsce. W tym roku do rywalizacji w zawodach mogą przystąpić wyłącznie drużyny szkolne, dziewcząt i chłopców, w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej: www.zpodworkanastadion.pl, na której dostępny będzie także szczegółowy harmonogram rozgrywek. Pierwszy etap rywalizacji najmłodsi piłkarze i piłkarki rozpoczną w marcu.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments