Niedźwiedź: Remis przyjmujemy jak porażkę

Drugi remis w tegorocznych meczach o ligowe punkty zanotował Widzew Łódź, który w piątkowy wieczór zremisował 1:1 (0:0) z Jagiellonią Białystok. Szkoleniowiec łódzkiej drużyny Janusz Niedźwiedź przyznał, na pomeczowej konferencji prasowej, że remis w takich okolicznościach traktowany jest jako porażka. Poniżej wypowiedź trenera.

Dziękuję ludziom, którzy przyczynili się do usuwania śniegu. To, że mecz zacznie się, o godzinie 15:00 nie było pewne, ale się udało. Mimo warunków, jakość naszej gry była dobra. Było to dobre spotkanie jeśli chodzi o intensywność, ciągle walczyliśmy o bramkę, choć sądzę, że powinniśmy strzelić ich co najmniej kilka. Przyzwoita gra nie dała jednak nagrody, bo w końcówce straciliśmy bramkę. Dziękuję kibicom, którzy mimo straty gola nie dali po sobie tego poznać i wspierali nas do samego końca. Jesteśmy niezadowoleni z wyniku i ten remis przyjmujemy jako porażkę. Chcieliśmy wykorzystywać murawę, ale było dzisiaj dużo takich sytuacji gdzie ta nie pomagała. Mimo tych warunków graliśmy szybko, płynnie i do przodu. Myślę, że byliśmy świadkami ciekawego meczu. W drugiej połowie unikaliśmy błędów i mieliśmy wszystko pod kontrolą, ale w końcówce chwila dekoncentracji spowodowała utratę gola. Jagiellonia w drugiej połowie przejęła inicjatywę, ale przez większość czasu nic z tego nie wynikało. Niestety, chwila naszej nieuwagi zaowocowała stratę bramki i dwa punkty przepadły – powiedział łódzki szkoleniowiec.

Źródło: widzewtomy.net