Kristoffer Normann Hansen dał trzy punkty

Po serii trzech remisów Widzew Łódź wreszcie zainkasował trzy punkty w 2023 roku. W piątkowym pojedynku 21. kolejki PKO Ekstraklasy zespół Janusza Niedźwiedzia pokonał Śląsk Wrocław 1:0 (0:0), a bramkę na wagę trzech punktów strzelił w doliczonym czasie gry wprowadzony na boisko w 69. minucie Norweg Kristoffer Normann Hansen.

Długo zanosiło się na czwarty zimowy remis drużyny trenera Janusza Niedźwiedzia. Widzew miał swoje sytuacje, ale nie potrafił ich przełożyć na zdobycz bramkową. To był zresztą mecz bramkarzy. Zarówno Rafał Leszczyński (Śląsk) jak i Henrich Ravas grali bezbłędnie broniąc trudne piłki. Bezbramkowym remisem pachniało do trzeciej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy Bartłomiej Pawłowski odegrał piłkę do Kristoffera Normanna Hansena, a ten ku uciesze publiczności pokonał Leszczyńskiego. To arcyważna wygrana zwiastująca wielkie emocje za tydzień przy Łazienkowskiej w Warszawie. Szlagierowy mecz z Legią odbędzie się 24 lutego o 20:30 i zakończy serię czterech kolejnych zimowych piątków z Widzewem.

Widzew Łódź – Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)
Bramka: Kristoffer Normann Hansen 90

Widzew: Ravas – Stępiński, Szota, Żyro – Milos (85′ Shehu), Hanousek, Letniowski ż (58′ Kun), Ciganiks (69′ Zieliński) – Terpiłowski (69′ Normann Hansen), Pawłowski – Sanchez